Ajalooklubi “Ajadetektiivid”

Mida me teeme?

Üheskoos piilume muuseumi hoidlatesse, seikleme Tallinna vanalinnas, külastame näitusi, osaleme haridusprogrammides, vaatame lähemalt muuseumi köögipoolt ja abistame muuseumirotte. Lisaks teeme veel palju muud vahvat ja õpetlikku nii Eesti Ajaloomuuseumis kui ka teistes muuseumides. Ajalooklubi veavad meie muuseumipedagoogid, kaasa löövad koguhoidjad ja teadur-kuraatorid.

Tarvis teada!

Ajalooklubi käib koos kord kuus – kuu teisel neljapäeval kell 15.00–17.00. Ajalooklubis osalemise ühe korra tasu on 5 eurot, kokku 45 eurot.

Kuidas registreeruda?

Täpsem info ja registreerimine ajalooklubi õpetaja Kristi Paatsi e-posti aadressil kristi.paatsi@ajaloomuuseum.ee või telefonil 696 8633.

Ajalooklubi kava 2016/2017

8. september – Esimene tutvumine ja Suurgildi hoonega sõbraks saamine. Tuulame maja läbi keldrist pööninguni – käime seal, kuhu igaüks ei pääse! Gildimaja saladusi aitavad paljastada muuseumipedagoogid Kristi ja Anu.

13. oktoober – Mida maapõu peidab? Arheoloogi ametit tutvustab, väga vanu asju näitab ja väljakaevamisi Suurgildi sisehoovis juhatab arheoloog Krista Sarv.

10. november – Kas sina oled juba muumia kätt näinud? Klubilised viib retkele muuseumi kõige vanemate asjade juurde koguhoidja Anne Ruussaar.

8. detsember – Keskaja rõõmud! Peame maha tõelise Suurgildi jõulupeo. Peo juhid on muuseumipedagoogid Kristi ja Anu.

12. jaanuar – Ajaloodetektiivid lähevad külla Eesti Loodusmuuseumile.

9. veebruar – Valmistume Eesti Vabariigi sünnipäevaks ja teeme ise aumärke! Märkide ja ordenite maailma aitab avastada koguhoidja Hiljar Tammela.

9. märts – Palun mulle üks põnev näitus! Kuidas näitusi tehakse? Proovime kätt ja teeme ise mininäituse. Õpituba juhib näituste juht Ehti Järv.

13. aprill – Väljasõit Viimsisse tutvuma rannarahva eluga. Meid sõidutab Rannarahva muuseumi GAZ buss.

11. mai – Ajaloodetektiivid vanalinnas: linnamüür, vanalinna põnevad salarajad ja natuke kummitavad majad. Hooaja lõpetamiseks sööme torti.

Avasta aja lugu!

Lisainfo www.kultuur.info leheküljel