Betti Alverile pühendatud XIII luulepäevad “Tuulelapsed”

Osaleb 22 kooliteatritruppi ligi 360 osavõtajaga üle Eesti.

Lavastusi on kutsutud hindama ning truppide juhendajatele tagasisidet andma nõukoda koosseisus: Lehte Hainsalu, Leelo Tungal, Kristiina Oomer, Jaak Allik, Toomas Lõhmuste, Märt Treier, Margus Mikomägi, Mall Türk ja Rain Mikser.

Lisaks luuleetendustele on osalejatel ja külalistel võimalus nautida improteater Impeeriumi lavastust, noortele korraldatakse teatraliseeritud, muusikaline piduõhtu ning traditsiooniks on kujunenud mälestushetked Betti Alveri pargis.

Luulepäevade pidulik avamine Jõgeva Kultuurikeskuses 19. jaanuaril kell 12 ning lõpetamine ja parimate tunnustamine 20. jaanuaril kell 15.30.

Ajakava:

Reede, 19. jaanuar

12.00 Luulepäevade avamine Jõgeva Kultuurikeskuses

12.45-13.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
Öine tee läbi uinuva maa
(Lehte Hainsalu)
Rakvere linnanoorte mäitetrupp
juhendaja Tiina Rumm
Saladused
(Lehte Hainsalu)
Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine, 2. klass
juhendaja Maarika Koks
Juta lugu
(Lehte Hainsalu)
Kolga Kooli trupp Kohal-olijad, 4.-6. klass
juhendaja Catlyn Rebas

14.00-14.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
Lumememme lugu
(Lehte Hainsalu)
Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment
juhendaja Külli Täht
Päikseplika
(Lehte Hainsalu)
Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater, 3.-4. klass
juhendaja Natalie Neigla
Nõiamaja
(Lehte Hainsalu)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, 2. klasside trupp
juhendaja Lianne Saage-Vahur

14.30-16.00 Lõunasöök koolimajas

16.00 Mälestushetked Betti Alveri pargis

16.30-17.15 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
Liivakastimängud
(Lehte Hainsalu)
Peetri Lasteaed-Põhikool
juhendajad Juta Teral ja Merleen Läänemägi
Rutt
(Lehte Hainsalu)
Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine, 3. klass
juhendaja Maarika Koks
Poisid ja plikad
(Lehte Hainsalu)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, 4.-5. klasside trupp
juhendaja Lianne Saage-Vahur

17.30-18.15 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
Olla veel laps
(Lehte Hainsalu)
Tallinna 32. Keskkooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi ühistrupp KOKK
juhendaja Eva Kalbus
Tüli ilmaruumi salalaekas
(Lehte Hainsalu)
Ramsi Vaba Aja Keskuse trupp
juhendajad Ester Valk ja Kristo Villem
Päike, süüta laulutuli!
(Lehte Hainsalu)
Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased
juhendaja Rita Ilves

18.30-19.15 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
Vaeslaps ja talutütar
(Lehte Hainsalu)
Võru Kreutzwaldi Kooli 6.b klass
juhendaja Kaider Vardja
Sissepoole aeg
(Lehte Hainsalu)
J. V. Veski nim Maarja-Magdaleena Põhikooli trupp Pahupidi pärlid
juhendaja Kristi Jaanus
Kui ma ükskord …
(Lehte Hainsalu)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, 9. klasside trupp
juhendaja Lianne Saage-Vahur

Laupäev, 20. jaanuar

10.00-11.15 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
Käest kätte tuult
(Lehte Hainsalu)
Tallinna 32. Keskkooli põhikooli trupp KOKK
juhendaja Eva Kalbus
Stiiliharjutused
(Lehte Hainsalu)
Kolga Kooli trupp Kohal-olijad, 7.-9. klass
juhendaja Terje Varul
Jään iseendaks
(Lehte Hainsalu)
Rapla Vesiroosi Gümnaasium, teatristuudio Ega Vist
juhendaja Krista Olesk
Päikseplika
(Lehte Hainsalu)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, 3. a klassi trupp
juhendaja Lianne Saage-Vahur

11.30-12.30 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
Salapärane maailm
(Lehte Hainsalu)
Randvere Kooli 3. klassi õpilased
juhendaja Merle Västra
Maximini
(Lehte Hainsalu)
Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater, 7.-9. klass
juhendaja Natalie Neigla
Punamütsike
(Lehte Hainsalu)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, 7. b klassi trupp
juhendaja Lianne Saage-Vahur

12.30-13.00 Juhendajate ja nõukoja arutelu Jõgeva Kultuurikeskuses

15.30 Luulepäevade lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses

Festivali korraldavad MTÜ Tähetund ja Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja.

Lisainfo: Lianne Saage-Vahur, projektijuht, Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja juhendaja, lianne@aasa21.ee, +372 517 9056

Lisainfo www.kultuur.info leheküljel