Installatsioon “100 aastat ̶ 100 jalga” ja muuseumitunnid

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla kutsub kõiki muuseumisse oma lugusid jutustama ja siduma neid meie ühise ajalooga.

24. jaanuaril 2018 kell 11 avatakse installatsioon “100 aastat ̶ 100 jalga”. 100-aastane sajajalgne jutustab põnevaid lugusid ühe väikese, aga vapra riigi 100 esimese aasta juhtumistest. Tule, aita sajajalgsel lugu jutustada ja lisa siia ka oma lugu!

Miiamilla majas on alati elanud üks vahva koduloom, sajajalgne. Ta on sõbralik ja tähelepanelik olend, kel on varuks palju põnevaid lugusid Kadriorust ja Tallinnast, Eestist ja maailmast. Ajad ja lood on erinevad, seetõttu on sajajalgse jalad eri värvi. Igal aastal kasvab talle juurde üks jalg ja tuleb meelde mitu uut lugu, mida ta Miiamilla ja tema sõpradega jagab. 2018. aastal saab sõber sajajalgne 100-aastaseks, tal on siis sada jalga!

Meie Eesti Vabariigil on samuti 2018. aastal 100. sünnipäev ja ka muidu on ta sõber sajajalgsega väga sarnane: on sõbralik ja hooliv, võib jutustada palju lugusid. Need lood on mitmesugustes toonides ja mitmesuguses meeleolus, tule ja uuri lähemalt!

Millised lood igal aastal juurde tekivad ja millist värvi nad on, oleneb meist kõigist: need lood jutustavad meist, meie sõpradest ja riigist.

Palju õnne, Eesti!

Installatsiooni “100 aastat ̶ 100 jalga” autorid on Pille Rohtla, Tuuli Silber ja Anne Järvpõld.

Sajajalgse lugudega saab veebruaris lähemalt tutvuda Kadrioru lastemuuseumi Miiamilla muuseumitundides. Loe lähemalt: http://linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/kool-mm/sobrapaevatund-kool/.

Kadrioru Lastemuuseum Miiamilla on Tallinna Linnamuuseumi filiaal 1937. a Kadrioru Lastepargi peahooneks ehitatud torniga majas, kus lastele ja peredele mõeldud mängulises keskkonnas saab kogeda ja õppida.

Foto: Johannes Parikas, 1919, Pikapere. Pildil ülevalt vasakult Lilly Parikas.
Tallinna Linnamuuseumi fotokogu, Parikaste perekonna album, TLM F 10069.

Info: Pille Rohtla, Lastemuuseum Miiamilla juhtivkuraator Kadriorus (Koidula 21 c), Kalamajas (Kotzebue 16), tel 601 7056, 5304 7457, pille.rohtla@linnamuuseum.ee

Lisainfo www.kultuur.info leheküljel