Silma Õpikoja laste suvelaagrid 2017

Silma Õpikoda korraldab juba 7. aastat lastele kolme- ja viiepäevaseid suvelaagreid. Eelnevate aastate kogemus näitab, et laager arendab noorte loodushuvi ning parandab nende suhtlemise ja meeskonnatöö oskusi. Õppimine, matkamine ja mängimine ehedas looduskeskkonnas annab lapsele vahetu ja eheda kogemuse. Oluline on ka isetegemise rõõm ja kogemuste vahetamine laagrisõpradega.

Lapsed ööbivad õpikoja majutushoones. Selles on üks 8-kohaline, kaks 6-kohalist ja kaks 4-kohalist tuba. Lapsed saavad laagri ajal süüa kolm korda päevas, välja arvatud saabumise ja lahkumise päeval. See valmistatakse Haapsalus ning tuuakse kohale soojades termosnõudes. Toidud on maitsvad ning tervislikud. Menüüs on ainult need toidud, mida lapsed meelsasti söövad. Lisaks kolmele söögikorrale saavad lapsed hilisõhtul veel puuvilju ja natuke komme ning küpsiseid.
Et põnevust veelgi lisada, on plaanitud sel aastal üks öö veeta telkidega looduses. Üheskoos tehakse ka talgutöid looduskooli ümbruses.

Laagritest on oodatud osa võtma 7–15-aastased noored. Info vabade laagrikohtade ja registreerimise kohta on leitav siit: http://www.silmalk.ee/kool/looduslaagrid/suvelaagrid/.

Lisainfo www.kultuur.info leheküljel