Soome: Ilon Wiklandi illustratsioonide näitus

Näitus koosneb umbes 100 Ilon Wiklandi originaaltööst.

SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärna sõnul on suur rõõm ja au, et selline näitus just nüüd, mõlema riigi 100. juubeliaasta paiku teoks saab. “See on järjekordne hea näide Soome ja Eesti tihedast kultuurikoostööst,” lisas Pärn.

Näitusel saab näha pilte Astrid Lindgreni raamatutest tuntud tegelastest, nagu Karlsson Katuselt, Madlike või vennad Lõvisüdamed, aga esindatud on ka vähemtuntud illustratsioonid. Näitus on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele ja sellega soovitakse esile tõsta illustratsiooni kui omaette kunstivormi. Näitusele valitud pildid räägivad nii argi- kui pidupäevast, mängust ja seiklusest, aga ka elu tumedamast poolest. Ilon Wikland vaatab oma illustratsioonides maailma läbi lapse silmade, empaatiliselt ja kaasa elades. Näitusel saab kuulata muinasjutte ja näha filmi Ilon Wiklandist. Kunstniku illustratsioonidest tuttav koer Sammeli on end samuti näitusele ära peitnud ja ootab otsijaid. Näitusega kaasnevad ekskursioonid ning haridusprogrammid lasteaedadele ja koolidele.

“Näitus sobib suurepäraselt vanavanemate ja lapselaste ühiseks külastamiseks,” vihjas Tikanoja muuseumi juhataja Selma Green.

9. märtsil on näitust avama kutsutud SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärn, Iloni Imedemaa juhataja Anne Suislep ja tegevusjuht Maarja Aaloe. 11. märtsil toimub näitusel muuseumitund peredele, mille viib rootsi keeles läbi Maarja Aaloe.

Tikanoja kunstimuuseum asub Vaasa kunstikollektsionäärist kaupmehe Frithjof Tikanoja (1877-1964) endises kodumajas. 1951. aastal annetas Tikanoja oma väärtusliku kogu Vaasa linnale. Tikanoja kunstimuuseum korraldab igal aastal ka rahvusvahelisi teemanäitusi.

Lisainfo:

Anne Suislep
Iloni Imedemaa juhataja
SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid
anne.andrejev@salm.ee
+372 5836 2803

Lisainfo www.kultuur.info leheküljel