Kuhu minna Hiiumaal?

Kuhu minna Hiiumaal?
Head ideed Kuhu minna

Lastega peredele on suvine Hiiumaa reis väga tore ettevõtmine ning tegevust jagub kõigile. Üldiselt tuleb tõdeda, et Hiiumaal ei ole ühtki teemaparki, loomaaeda või suurt mängumaad, kus keegi lastele programmi pakuks ning lapsevanemad peavad ise veidi eeltööd tegema ja ka kohapeal panustama, et puhkusereis huvitav tuleks. Samas on peamised huviväärsused põnevad ka suurtele ja Hiiumaal veedetud päevad ei saa seetõttu kindlasti olema vaid laste huvidest lähtuvalt sisustatud.

Kindlasti on soovitav külastada suuremaid tuletorne – Kõpu tuletorn, Ristna tuletorn ja Tahkuna tuletorn.  Kui juba ronimiseks läheb, võiks uudistama minna ka Hiiumaa Eiffeli torni. Hiiumaa üks peamisi vaatamisväärsusi on ka Sääre tirp, kus on tore väike jalutuskäik teha.

Muuseumide seast leiavad midagi põnevat nii mere- koduloo- kui militaarhuvilised, tore on käia kindlasti Vaemla villavabrikus ja Suuremõisa lossis.

Ristna looduskeskusest saab infot kogu saare RMK puhkevõimalustest, Salinõmme sadamast on võimalik tellida paadisõitusid laidudele ja Roograhu sadamast saab rentida paate või kanuusid. Jalgrattaid võib rentida nii Roograhu sadamast, Kassari Puhkekeskusest kui ka hotellist Liilia.  Ratsutajatele pakub rõõmu Kassari ratsamatkad, Käinas on ujulaga (ja lastebasseiniga) spordikeskus ning sealsamas spordikeskuses asub ka lastenurgaga kohvik. Tuule- ja veespordi huvilisi ootab surfiparadiis.

Söögikohti on Hiiumaal palju, ent lastenurgaga söögikohti paistab olevat kaunis vähe. Vaadake mängunurgaga kohti siit ja andke teada, kas ehk on selliseid kohvikuid-restorane siiski teisigi.