Kuhu minna lastega Hiiumaal?

Kuhu minna lastega Hiiumaal?
Head ideed Kuhu minna

Lastega peredele on suvine Hiiumaa reis väga tore ettevõtmine ning tegevust jagub kõigile. Üldiselt tuleb tõdeda, et Hiiumaal ei ole ühtki teemaparki, loomaaeda või suurt mängumaad, kus keegi lastele programmi pakuks ning lapsevanemad peavad ise veidi eeltööd tegema ja ka kohapeal panustama, et puhkusereis huvitav tuleks. Samas on peamised huviväärsused põnevad ka suurtele ja Hiiumaal veedetud päevad ei saa seetõttu kindlasti olema vaid laste huvidest lähtuvalt sisustatud.

Kõige uuem turistide meelitaja on Elamuskeskus Tuuletorn, kus lisaks muuseumile on uhke ronimissein (NB! ronimiseks tasub eelnevalt aeg broneerida!) ning kohvik Ruudi.

Kärdlas on uuendatud keskväljakut – rõõmu pakub purskkaev, mänguväljak koos minirambiga ning selle ümbruses on avatud mitmeid söögikohti. Kärdla lauluväljaku juures linnapargis asub samuti laste mänguplats.

Kindlasti on soovitav külastada suuremaid tuletorne – Kõpu tuletorn, Ristna tuletorn ja Tahkuna tuletorn.  Kui juba ronimiseks läheb, võiks uudistama minna ka Hiiumaa Eiffeli torni. Viimase puhul tuleb küll mainida, et ohutuse osas peab igaüks ise otsustama ja teadmiseks, et päris pisikeste põnnidega, kes kuskile ära kipuvad jooksma, seal kerge ei pruugi olla.

Looduslikke kauneid kohti on Hiiumaal ridamisi –  üks tuntumaid vaatamisväärsusi on Sääre tirp, kus on tore väike jalutuskäik teha. Eriline paik on Kaibaldi nõmm, mis on nagu minikõrb keset Hiiumaad! Vanajõe orus on lastele sobilikud lühikesed matkarajad (1 km või 0,4 km), Orjaku linnuvaatlusrajad ja torn on samuti jõukohased ka väikestele (2 km ja 0,7km).

Ronimishuvilistele on avatud 3 tasuta madalseiklusrada.

Muuseumide seast leiavad midagi põnevat nii mere-, koduloo- kui militaarhuvilised, tore on käia kindlasti Vaemla villavabrikus ja Suuremõisa lossis.

Ristna looduskeskusest saab infot kogu saare RMK puhkevõimalustest, seal on ka Ristna Merekaubamaja-Muuseum (kust küll midagi osta ei saa, ent on näha kõiki neid asju, mida meri on kaldale uhtunud).

Salinõmme sadamast on võimalik tellida paadisõitusid laidudele. Ratsutajatele pakub rõõmu Kassari ratsamatkad.

Lastele kõige sobilikumad rannad asuvad näiteks Tohvril (Liivalauka rand ), Luidjas, Tõrvaninas (seal paiknevad ka RMK grillimiskohad), samuti on madal vesi Kassari rannas. Tuule- ja veespordi huvilisi ootab surfiparadiis, SUPi-laudu saab rentida Sõru sadamas.

Söögikohti on Hiiumaal palju, ent lastenurgaga söögikohti paistab olevat kaunis vähe. Vaadake mängunurgaga kohti siit ja andke teada, kas ehk on selliseid kohvikuid-restorane siiski teisigi. Õue mängukohtadega söögikohtadest saab ülevaate SIIT

NB! Mugav on vaadata neid kohti kaardivaates:

Vali meie lehel kaardil olles asukohareale HIIUMAA ning vajuta kaardi keskel olevale nupule NÄITA KAARTI

Kaardi liigutamiseks VAJUTA TABALUKU IKOONILE  

Ülevaade on koostatud 21.augustil 2023. Vigadest ja parandusettepanekutest palun teada anda info@kuhuminnalastega.ee