Lastega Lääne-Virumaale

Lastega Lääne-Virumaale
Head ideed Kuhu minna Suuremad lapsed Väikelapsed

Lääne-Virumaa on väga kaunis ja huvitav piirkond. Kes sinna väikse reisi ette võtab, see tegevusetult olema ei pea, sest lastega peredel on vaadata ja teha palju.

Rakveres asub näiteks Eesti Politseimuuseum, Rakvere linnuses saab põnevates tegevustes kaasa lüüa ja ka kõrtsis süüa, Aqva Spaa meelitab sooja vee- ja õhutemperatuuri ning suure mängutoaga, Batuudikeskuses Salto on lisaks batuutidele ka pisematele lastele huvipakkuvat. Lastenurgaga söögikohtadeks on Rakveres Päts pitsakohvik, Rohuaia kohvik, Babyback. Vahvad mänguväljakud leiate näiteks Koidula tänava äärest ja Rakvere Teatri tagant.

Lääne-Virumaa on kuulus oma mõisailu poolest ning lisaks ilule leiab sealt muudki huvitavat – Palmse mõisas asub Lahemaa rahvuspargi looduskeskus, kus pakutakse lisaks erinevatele infomaterjalidele võimalust vaadata 20 minutilist Lahemaad tutvustavat slaidiprogrammi. Kes on matka- ja telkimishuvilised, siis keskusest saate vastavat teavet ja kaarte. Sagadi mõisas on metsamuuseum (NB! 2022 suvel renoveerimistööde tõttu suletud!) ja muudki vaatamisväärset. Vihula mõisakompleks on väga kaunis koht jalutamiseks, võimalus on süüa, samuti on seal tore minigolfi väljak.

Seiklemishuvilistele soovitame minna Kundas asuvasse Lontova seiklusparki, selle lähedal asuv Toolse linnus on samuti tore koht ronimiseks (lisaks on võimalus tellida aktiivset tegevust). Tasuta madalseiklusrada on ka KadrinasEmumäe vabaaja maastikupargis on vaatetorn, puukujude allee, kaks madalseiklusrada ja mitmeid matkaradu. Matkamisvõimalusi on mitmeid teisigi – näiteks Võsu-Oandu matkaraja erinevad etapid (Oandus Koprarada võiks olla paraja pikkusega ka väiksematele matkajatele. NB! käruga ei ole kindlasti sobiv ning rada on kallakutel).

Meresõbrad võiksid minna Käsmu Meremuuseumisse ja teha üks meresõit Käsmu lahel.

Värskes õhus saab süüa Altja kõrtsis, seal on ka kiiged ja suur hoov, kus lapsed ringi saavad joosta. Viitna kõrtsis on samuti õues söömise võimalus.

Rohkemate heade ideede saamiseks saab sirvida kogu Lääne-Virumaa kohti siin ning puuduvatest kohtadest ei teeks paha kommentaaridesse väike märge jätta!

Ilusat seiklemist!

Postitus on uuendatud 26.07.2022