Kuhu minna lastega Võrumaal?

Kuhu minna lastega Võrumaal?
Head ideed Kuhu minna Suuremad lapsed Väikelapsed

Panime kokku valiku lastesõbralikest kohtadest Võrumaal (info koostatud 19.05.2021, järjekord juhuslik):

Vahva koht lastega uudistamiseks on Nõiariik, kus võib majutuda, ujuda ning lastele on mitmeid ronimise ja ringijooksmise võimalusi. Kohe Nõiariigi vahetus läheduses on Liikluslinn, kus saab sõita elektriautodel, ilusa ilma korral on võimalik väljas ka mõnel väiksel karussellil keerutada.  Pokumaal on uudistamist, saab meisterdada ja mängida ning õues on matkarajad, pakutakse ka kergeid sööke. Kubija spaa- ja saunakeskuses on mõnus hubane basseinikompleks, saab majutuda, süüa.  Kõiki neid kohti saab külastada soodsamalt Laste Lõunamaa ühispiletiga, mis sisaldab lisaks ka Eesti Maanteemuuseumi külastamist Põlvamaal.

Võrus asub Tamula järve liivarand, Tamula ääres asub ka lastenurgaga kohvik Spring Cafe.  Einestamiseks veel ideid: Võrus on kohvikus Taevas õues laste kiiged, liivakast ja ronimispuud, kohvikus Mantelahi on õues liiged, liumägi ja  ronimiskoht ja ka sees leidub nurgake lastele, Ränduri pubis on õues ronimisvõimalused ja kiiged, Rannabangalos pole küll otseselt mängunurka, aga asub rannas ja seal on ümberringi lastele tegevusi palju. Namaste restoranis on mängunurk sees.

Loomahuvilised saavad külastada Alaveski loomaparki. Vihmase ilmaga võib väikelastega minna tunnipõhiselt mängima Mängusõbra Klubisse.

Ronijatel on palju kõrgeid tippe vallutada – Suur Munamägi (selle jalamil asub ka lastenurgaga ja õuemänguväljakuga kohvik Suur Muna),   Ööbikuoru vaatetorn “Pesapuu”, Lasva Veetorn (kus trepiastmeteks on klaveriklahvid, mis teevad häält), turnimist ja uudistamist leiab ka Vastseliina Piiskopilinnuses. 

Ööbikuoru Hüdrotöökoda-muuseum, Nopri Talumeierei, Obinitsa Muuseum, Mõniste Talurahvamuuseum on kindlasti samuti vahvad kohad teadmishimulistele.

Kellel jaksu ja huvi rohkem, siis kõrval asuval Põlvamaal leiab lastega peredele sobilikke kohti veelgi.

Mõnusat Lõuna-Eesti avastamist!