Kuhu minna lastega Jõgevamaal

Kuhu minna lastega Jõgevamaal
Head ideed Kuhu minna Mänguplatsiga söögikohad Muuseumid Seikluspargid Suuremad lapsed Väikelapsed

Jõgevamaa peidab endas nii palju huvitavat, et ühepäevasel väljasõidul kõike põnevat uudistada ei jõua ja tuleb teha valikuid, mida külastada. Kas eelistada “Kevade” või “Kalevipoja” radu või hoopis midagi muud?

Väga vahvalt on lahendatud Palamuse Muuseum, mis sobib suurepäraselt lastega peredele, kuna avastamisrõõmu on nii suurtele kui väikestele ja muuseumis leidub palju interaktiivseid tegutsemisvalikuid. Muuseumi eesmärk on läbi O. Lutsu “Kevade” säilitada ja tutvustada Eesti kihelkonnakoolide ajalugu. Muuseumi perepilet on soodne ning kuni 8-aastased lapsed ja paljulapselised pered saavad muuseumi külastada tasuta. Muuseumis on kohvik “Tõnissoni söögituba” kus saab peale lõbusat muuseumi külastust keha kinnitada. 2020 a. detsembris pakub muuseum eriprogrammi “Jõulud Paunveres”, kuhu on oodatud pered igas vanuses lastega!

Sel suvel taasavatud Kalevipoja Koda on paik, kus leiab soovi korral tegevust terveks päevaks. Väikses Kääpa külas asuv Kalevipoja Koda tutvustab rahvuseepose “Kalevipoeg” legendi ning kompleksis on avatud moodne ja sisukas muuseum. Lisaks muuseumi peamajale on õuealal olemas koduloonäitus, mis on paigutatud kahte palkhoonesse. Hoovis on vaatamiseks ja ronimiseks hiiglaslikud Kalevipoja esemed ning vaprust saab proovile panna seikluspargis, kus on nii kõrg- kui madalseiklusrada. Seikluspark on igapäevaselt avatud vaid suvehooajal, aga sügisel ja kevadel töötab ka ette broneerides. Loodushuvilistel on aastaringselt võimalik uudistada lähedalasuvaid matkaradasid  – vastavalt jõuvarudele saab valida 0,5 – 3,5 km pikkuste ringide seast sobivaima. Pakutakse ka Vahur Sepa looduskoolitust ja erinevaid töötubasid. Kalevipoja Koja suveniiriletis müüakse erinevaid meeneid. Muuseumis ja rahvamajas saab osta ka  kohvijooke, teed, kakaod ja näkse. Iga aasta detsembris on Kalevipoja Kojas ootamas ka Siili jõulumaa, kus on võimalik nii suurtel kui väikestel 1,5-2 tundi õues ja toas toimetada.

Äksi Kiigepark on Äksi kiriku pargis asuv 15 erineva kiigega looduslikult kaunis paik, mis on aastaringselt sobilik ja mõnus ajaveetmise paik looduse nautimiseks. Kiigepark sobib piknikupaigaks ning selle kasutamine on tasuta.

Kel huvi ilusate puidutoodete vastu, siis tasub sisse põigata Avinurme Puiduaita, kus on võimalik ka einestada ning lastele on hoovis pisike mänguväljak.

Suvisel ajal on väga eriline koht Sarapiku talu, kus tehakse maisilabürint ning on muudki põnevat uudistada. Loomulikult tahaks iga laps külastada Vudila mängumaad, motohuvilistele võib leiduda meelepärast tegevust Kuningamäe kardirajal. Veesõpradele on avatud suveperioodil Põltsamaa Wpark.

Kokkuvõte on koostatud 12.nov.2020