Kuhu minna lastega Raplamaal?

Kuhu minna lastega Raplamaal?
Head ideed Kuhu minna Loodus Muuseumid Ratsutamine Suuremad lapsed Väikelapsed

Kui väljasõit Raplamaale on kavas, siis tasuks juba eelnevalt läbi mõelda, mis huvi pakub, sest mitmed kohad eeldavad varasemat broneeringut.

Näiteks Juurimaa Talli suur hobupere ja loomapark ootab eelregistreerimisega külla nii lapsi kui täiskasvanuid. Lisaks 80-le erinevale hobusele pesitseb tallis ka väikene loomapark, kus on võimalik paitada jäneseid, jälgida kanasid, uudistada kitsesid ja lambaid ja saada selgeks, mis häält teeb eesel. Lastel on võimalus tegeleda ponidega: paitada, kammida, ratsutada. Peale talli ekskursioon ja ratsutamist on võimalus teha vankrisõitu, lume olemasolul reesõitu. Võimalus pidada piknikku ja teha lõket.

Ette peaks külastuse kokku leppima ka:

Loodussõpradel tasub külastada Kuimetsa karstiala, kus on Eesti suurimad karstikoopad. Viide koopasse mahub inimene sisse ja toredaim on lausa 12m pikk ning 8m lai. Samuti võib Raplamaa olla uhke Pahkla suurkivi üle, mida nimetatakse ka Kivide Kuningaks ja mille ümbermõõt on 29,5m ning kõrgus 4,4m.

Ajaloohuvilistele on Raplamaal Mahtra Talurahvamuuseum (NB! pühapäeviti suletud!), mis tutvustab maarahva elu 19.sajandil ja Sillaotsa Talumuuseum, kus on palju taluelus vajaminevaid tarbeesemeid, tööriistu ja masinaid, mida võib oma käega katsuda ja ringi ajada.

Raplas võib vaba aega sisustada bowlingut mängides, näiteks pühapäeviti pakub Rapla GoBowling perepaketti.

Huvitavaid kohti on veelgi, head avastamist!

Kokkuvõte koostatud 1.dets.2020

NB! Et saada hea ülevaade sellest, mis kus täpselt asub, tuleks:

  1. kaardil otsingukastis valida rippmenüüst “Raplamaa”;
  2. vajutada kaardil nupule “Näita kaarti”;
  3. kaardi liigutamiseks avada kaardi paremas servas olev tabaluku märk (tabaluku peale klikates).