Koolivaheajal, 21.-24. märtsini 2017, on 1.-3. klassi õpilastel võimalus osaleda laagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses, teiste hulgas Eesti Ajaloomuuseumi SUURGILDI HOONES.
Põnevas laagriprojektis osalevad Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone, Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.
Kõik muuseumid ja keskused asuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud seitsmel korral.
PRAKTILINE INFO
Laager toimub 21.-24. märts 2017.
Laagripäev kestab kuus tundi, kogunemine igal hommikul kell 9:50 plaanis ettenähtud muuseumis, tegevused kestavad kell 10:00-16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel selge tee vanalinnast koju. Lastega on igal päeval kaasas muuseumitöötaja, kes vastutab selle eest, et lapsed päeva jooksul õigetesse muuseumitesse ning lõunale jõuavad. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kas ühes või kahes muuseumis.
Täpne laagriplaan saadetakse igale osalejale eraldi pärast registreerumist ja laagritasu maksmist.
Hind: 4-päevase laagri hind on 60 eurot. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, grupisaatja, käibemaks ning lõunasöök.
Vanusegrupp: 1.-3. klassi õpilased.
Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kell 12-13) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos grupisaatjaga. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.
Laagrikoha tagab laagritasu maksmine arve alusel. Ühte gruppi mahub 10-15 last.
TEGEVUSED:
Loodusmuuseumis sukeldume ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Tutvustame rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist kui ka siin elanud taimi ja loomi. Mängime ja meisterdame.
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest..
Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängitakse detektiivimängu ning uuritakse vanu legende ja salapäraseid pilte.
NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevat liiki teatrinukkudega. Koos lavastatakse lõbusaid nukuteatrietendusi.
Lastekirjanduse Keskuses loetakse raamatut, tehakse ristsõnu ja otsimismänge ning meisterdatakse.
Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis õpime uurima, paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma.
Teatri- ja Muusikamuuseumi Särevi teatritoas tutvutakse teatritegelastega. Uuritakse teatrimaailma, räägitakse erinevatest ametitest teatris. Tehakse näitemängu, proovitakse kostüüme ja meisterdatakse.
Tervishoiumuuseumis toimub muuseumitund “Söö terviseks” koos mängude ja meisterdamisega ning muuseumiekskursioon.
Lisainfo:
Anu Kohal
Eesti Ajaloomuuseumi muuseumipedagoog
tel: 6968 634