Näitus “Mitte ainult Lotte…”

Tallinna Linnamuuseumi filiaalis Kalamaja lastemuuseumis Miiamilla on alates 2. aprillist avatud uus pildinäitus “Mitte ainult Lotte…” – Heiki Ernitsa illustratsioonid lasteraamatutele.

Näitusega tähistame rahvusvahelist lasteraamatu päeva, mida peetakse 2. aprillil Hans Christian Anderseni sünnipäeval. Näha saab suureformaadilisi pilte nii mitmetest populaarsetest kui ka veel ilmumata eesti lastekirjanike raamatutest, nagu “Lotte reis lõunamaale”, “Karneval ja kartulisalat”, “Nõianeiu Nöbinina”, “Une-Mati väga uued udujutud” jt. Kunstniku juhendamisel saab toimuma ka illusteerimise töötuba lastele maikuus. Lisainfo: www.linnamuuseum.ee/lastemuuseum

Heiki Ernits alustas lasteraamatute illustreerimisega suhteliselt hiljuti – esimene suurtem töö oli Janno Põldma “Lepatriinude jõulud” 2009. aastal. Lisaks on ta teinud kaastööd mitmetele väljaannetele, nagu Pikker, Põhjanael, Täheke, Anne, Kultuur ja Elu, Eesti Ekspress jpt. Ka on kunstnik töötanud fotograafina, õpetajana, filmistuudios Tallinfilm joonisfilmide kunstnik-lavastajana ja režissöörina. Samuti osales ta Lottemaa teemapargi rajamisel. Hetkel on kunstnikul käsil töö uue Lotte filmiga ning piltide loomine Tiia Selli raamatule “Väike piss”. Heiki Ernits on juba viiel korral pälvinud Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt väljaantava Nukitsa auhinna, mille saaja lapsed ise valivad.

Kalamaja lastemuuseumis saab tutvuda ka eri ajastutest pärinevate lasteraamatutega, milledest vanimad rõõmustasid pisikesi lugejaid möödunud sajandi esimesel veerandil.