Tallinna vanalinnas asuv hubane Adamson-Ericu muuseum tutvustab Eesti ühe mitmekülgseima kunstniku Adamson-Ericu (1902–1968) loomingut. Adamson-Ericu maali- ja tarbekunsti loomingu paremikku eksponeeritakse muuseumi püsinäitusel. Vahetuvad näitused käsitlevad põhiliselt 20. sajandi modernismi. Külastajad saavad muuseumi Kunstikeldris katsetada erinevaid kunstitehnikaid ning püsinäitusel rikastab külastuskogemust NUMU nutimuuseumi mobiiliäpp.

Hugo ja NUMU nutimäng

NUMU nutirakendus Adamson-Ericu muuseumi püsinäitusel avab kunstniku loomingut uudse ja kaasaegse nurga alt. Kasutades liitreaalsust ja muid virtuaalseid võimalusi, saab külastaja näitusel meelelahutusliku ja hariva kogemuse.

NUMU nutimuuseumi äpis on leitavad kaks Adamson-Ericu muuseumi nutimängu – üks neist lastele, teine noortele ja täiskasvanutele. Rakenduse vahendusel juhendab mängijaid kunstnik Adamson-Ericu alter ego Hugo, kes ühtlasi tutvustab ka kunstniku elu ja loomingut.

https://adamson-eric.ekm.ee/numu-nutirakendus/

Meisterdamine Kunstikeldris

Kunstikeldris saab külastaja fantaasia tööle panna ja meisterdada endale mälestuseks muuseumikülastusest ja näitusest inspireeritud meene. Kunstikeldri loomingulised tegevused on seotud muuseumi vahetuvate näituste programmiga.

https://adamson-eric.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/kunstikelder/

Laps kunstilaagrisse

Paar korda aastas toimuvad muuseumis 8-12aastastele lastele suunatud kunstilaagrid. Kaks kuni kolm päeva on täis põnevaid loomingulisi tegevusi ja lustlikke mänge.

https://adamson-eric.ekm.ee/kunstilaagrid/

Tutvu kõikide Eesti Kunstimuuseumi laagritega: https://kunstimuuseum.ekm.ee/eesti-kunstimuuseumi-laagrid/

Sünnipäev muuseumis

Sünnipäevapidu unikaalses muuseumikeskkonnas on midagi erakordset ja meeldejäävat.

https://adamson-eric.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/lapse-sunnipaev-muuseumis/

Klassiga muuseumitundi

Muuseum pakub nii püsi- kui ka vahelduvatel näitustel harivaid ja arendavaid haridusprogramme kõikidele kooliastmetele – lasteaialastest gümnasistideni.

https://adamson-eric.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/muuseumitunnid/

Sõpruskonnaga muuseumisse ekskursioonile

Ekskursioone saab tellida Adamson-Ericu loomingu püsinäitusel ja vahetuvatel näitustel eri keeltes.

https://adamson-eric.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/ekskursioonid/

Teistmoodi teisipäev

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtuvad täiskasvanud kunstihuvilised neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid.

https://adamson-eric.ekm.ee/teistmoodi-teisipaevad/

Aadress

Meie aadress:

Lühike jalg 3, Tallinn

GPS:

59.4363607779, 24.7418968767

Telefon:
Võta ühendust