Värvika ajalooga Maarjamäe lossi on sajandite jooksul olnud tuntud puhke- ja väljasõidukoht, vene krahvi Anatoli Orlov-Davõdovi suveresidents, populaarne restoran-öölokaal ja Eesti Vabariigi sõjaväe lennukool.

1975. aastal anti loss koos pargi ja kõrvalhoonetega üle Eesti Ajaloomuuseumile.

Maarjamäe loss avas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval uksed elamusliku ajalookeskusena. Näha saab suurnäitust „MINU VABA RIIK”. Ajaloo ilu, sellest kantud elamuslikkus, haruldased esemed ja atraktiivne kujundus kutsuvad kõiki osa saama. Läbi 100 aasta kulgev näitus toob meid tänasesse päeva, võimaldades osaleda ja arutleda nii mineviku kui ka tuleviku üle. Näituse keskmes on mõistagi meie inimesed! Omariikluse sünd ja kogu meie riigi lugu on seotud paljude inimestega, nende mõtete ja tegudega.

Suvesaalis ootab külastajaid vene krahvi Orlov-Davõdovi suvemõisa (valminud aastal 1874) põnevat ja värvikat ajalugu tutvustav ekspositsioon.

Lossis on avatud ka restoran “Maarjamäe”.

Näituse osa on hariduslik-mänguline keskkond “LASTE VABARIIK”. Laste Vabariik on suunatud 5 kuni 12-aastastele lastele.

Laste Vabariik on haridusliku sisuga lõbus keskkond, kus on võimalik mängu kaudu tundma õppida riigile oluliste sümbolite, atribuutide, võimukandjate jms lugu ja rolli. Eesti ühiskonda aluseks võttes on loodud fantaasiarikkad eksponaadid, mis räägivad demokraatliku riigi korraldusest ja toimimisest.

Laste Vabariigis on võim laste käes. Lapsed saavad osaleda Laste Vabariigi järgmise presidendi valimisel, tervitada Laste Vabariigi peaministrit, avada ministriportfellid ja mängida ise ministrit. Laste Vabariigis saab iga laps osaleda seadusloomes, koostada eelarvet ning otsida kohtukaalude abil tasakaalu tegude ja tagajärgede vahel. Kuna iga laps teab täpselt, kelleks ta soovib suurena saada, on Laste Vabariigis võimalus kehastuda oma unistuste ametimeheks. Kes tahab, võib joonistada just sellise riigi, kus ta tahaks elada. Kui aga ei jõua enam tähtsate riigiasjadega tegeleda, saab Laste Vabariigis lihtsalt liutorust alla lasta!

Laste Vabariik on mõeldud perekülastuse keskkonnaks, aga oluline rõhuasetus on ka riiklikku õppekava toetavatel haridusprogrammidel.

Laste Vabariigis käiakse sokkides või kaasa võetud sussides!

Laste Vabariigis ootavad sind sõbralikud ja uudishimulikud vabariigi kodanikud Rosalie, Sander, Kerri, Sinine Lõvi ja Šhu-Šhu.

 

Aadress

Meie aadress:

Pirita tee 56, Tallinn

GPS:

59.4526149136, 24.8104806642

Telefon:
Võta ühendust