Värvika ajalooga Maarjamäe lossi on sajandite jooksul olnud tuntud puhke- ja väljasõidukoht, vene krahvi Anatoli Orlov-Davõdovi suveresidents, populaarne restoran-öölokaal ja Eesti Vabariigi sõjaväe lennukool.

1975. aastal anti loss koos pargi ja kõrvalhoonetega üle Eesti Ajaloomuuseumile.

Maarjamäe loss avas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval uksed elamusliku ajalookeskusena. Näha saab suurnäitust „MINU VABA RIIK” ning väikestes saalides vahetuvad erinevad ajutised näitused. Suvesaalis ootab külastajaid vene krahvi Orlov-Davõdovi suvemõisa (valminud aastal 1874) põnevat ja värvikat ajalugu tutvustav animatsioon.

Näituse osa on lustaka kujundusega hariduslik-mänguline keskkond “LASTE VABARIIK”. Laste Vabariik on suunatud 5 kuni 12-aastastele lastele, kellel on võimalik mängu kaudu tundma õppida riigile oluliste sümbolite, atribuutide, võimukandjate jms lugu ja rolli. Eesti ühiskonda aluseks võttes on loodud fantaasiarikkad eksponaadid, mis räägivad demokraatliku riigi korraldusest ja toimimisest. Lapsed saavad osaleda Laste Vabariigi järgmise presidendi valimisel, tervitada Laste Vabariigi peaministrit, avada ministriportfellid ja mängida ise ministrit. Laste Vabariigis saab iga laps osaleda seadusloomes, koostada eelarvet ning otsida kohtukaalude abil tasakaalu tegude ja tagajärgede vahel. Kuna iga laps teab täpselt, kelleks ta soovib suurena saada, on Laste Vabariigis võimalus kehastuda oma unistuste ametimeheks. Kui aga ei jõua enam tähtsate riigiasjadega tegeleda, saab Laste Vabariigis lihtsalt liutorust alla lasta! Laste Vabariik on mõeldud perekülastuse keskkonnaks, aga oluline rõhuasetus on ka riiklikku õppekava toetavatel haridusprogrammidel.

Ajaloomuuseumis saavad lapsed osaleda haridusprogrammides, koolivaheaegadel korraldatakse lastelaagreid ning võimalik on läbi viia vahva ja põnev sünnipäevapidu.

Muuseum on avatud maist septembrini teisipäevast pühapäevani kell 10.00-18.00, talvehooajal oktoobrist aprillini kolmapäevast pühapäevani 10.00 – 18.00.

Aadress

Meie aadress:

Pirita tee 56, Tallinn

GPS:

59.4526149136, 24.8104806642

Telefon:
Võta ühendust