4. oktoobril 2017 avas Maarjamäe lossipargis uksed Filmimuuseum. See on osa Eesti Ajaloomuuseumi pargis asuvast elamuslikust ajalookeskusest, kuhu kuuluvad veel Maarjamäe loss, ajalooline tallihoone, laste mänguväljak ja nõukogude monumentide ekspositsioon . Filmimuuseumini juhatab külastajaid läbi lossipargi kulgev filmimaailma märgiline „punane vaip“.

Filmimuuseumi esimene näitus kannab kinokunstile iseloomulikku pealkirja „Duubel ÜKS“ ja see juhatab vaataja läbi kõikide filmitegemise etappide, tutvustades neid läbi erinevate interaktiivsete vahendite. Külastaja saab tutvuda kogu filmivalmimise protsessiga, liikudes justkui kaamerataguses maailmas – aimu saab stsenaariumi, võttepaiga, montaaži, valguse ja heli rollidest ühe hea filmi juures, kuulata paljude filmitegijate lugusid,  näha joonisfilmi kangelaste sündi, proovida filmikostüüme ja palju muud. Väljudes võttepaigast saab istuda eesti filmiheliloojate rongile, kuulata head muusikat ja ning mõtiskleda muusika rolli üle filmikunstis. Jõudes punasele vaibale ei maksa kohkuda välklampide sähvatustest, vaid tuleb julgelt naeratada ja sirge seljaga edasi astuda. Paljud  illustreerivad näited on küll pärit Eesti kinokunstist, aga kuna filmitegemise protsess on üsna ühesugune nii Tallinnas kui Hollywoodis, saavad kõik külastajad meeleoluka elamuse, uutest teadmistest rääkimata.

Näituse teise osa moodustab maagiline illusioonide ruum, mis rabab üleelusuuruste masinatega – kaadervärgiga, mille kõik osad rassivad ühise eesmärgi nimel – et seisvast pildist saaks liikuv pilt. Filmi sünniajast, 19. sajandist, inspireeritud masinad kutsuvad uurima ja katsetama, kuidas pilt liikuma saadi.

Huvilised saavad end ka filmitegijana proovile panna – nn green screen stuudios saab igaüks salvestada lühivideot ja tunda end osalisena mõnes filmistseenis.

Hoones on oluline koht 210-kohalisel kino- ja konverentsisaalil, kus saab korraldada nii filmilinastusi kui ka kõige esinduslikumaid üritusi. Muuseumis olev kohvik pakub filmidest inspireeritud suupisteid ning muuseumipoes ootab suveniirivalik.

Maarjamäe lossipark ja muuseumid on avatud iga päev 10.00 – 18.00 (1.mai – 30. september) ja T-P (1.oktoober – 30.aprill).

www.ajaloomuuseum.ee

Aadress

Meie aadress:

Pirita tee 64, Tallinn

GPS:

59.453080422, 24.810941209

Telefon:
Võta ühendust