Eesti Lastekirjanduse Keskus asub muinasjutulises majas Tallinna vanalinnas. See on koduks lasteraamatutele ja siin leiavad tegevust nii suured kui ka väikesed raamatusõbrad.

Sügistalvisel hooajal toimuvad meie muinasjutupööningul huviringid koolilastele, mida juhendavad oma ala professionaalid. Loovkirjutamise ringis löövad ühes 3.–6. klasside lastega lendava loomevaiba lahti lastekirjanikud Liis Sein ja Kätlin Vainola. Osalejaid ootavad ees lõbusad tegelased, põnevad tegevuspaigad, ootamatud süžeepöörded, lustakad riimid ja palju muud. Esmaspäevadel ja neljapäevadel toimuvates ringides kirjutatakse mitmesuguseid tekste, räägitakse raamatutest ja jagatakse kogemusi. Teisipäevadel ja kolmapäevadel toimuvaid kunstiringe juhendab illustraator Kertu Sillaste. Kunstikambris saavad 1. –9. klasside lapsed läbi käelise tegevuse arendada oma mõtlemist ja loovust. Siin joonistatakse, maalitakse, ehitatakse, pildistatakse, tehakse multikaid ja filme, räägitakse lugusid pildiga ja pildi juurde. Keskuse huviringid alustavad juba septembri esimesest nädalast.

Alates septembrist saavad 2–3-aastased raamatusõbrad esmaspäeviti ja neljapäeviti koos ema või isaga oma lugemishuvi arendada keskuse mudilastundides. Üheskoos loeme jutte, vaatame uusi raamatuid, mängime ja meisterdame. Lapsevanematele anname soovitusi, milliseid tähe- ja sõnamänge mängida ning kuidas lapsele sobivaid raamatuid valida. Mudilastunnis saavad lapsed sõbraks raamatutega, meie keskusega ja omavahel.

Perehommikud
saavad hoo sisse septembri viimasel laupäeval. Siis saab keskuse muinasjutupööningule külla tulla koos terve perega. Igal perehommikul on oma teema. Jutustame ja kuulame põnevaid lugusid ning peame aru tähtsate ja huvitavate asjade üle. Saame tuttavaks kirjanike ja illustraatoritega ning tutvume nende uute raamatutega. Mängime tähe-, sõna- ja riimimänge, meisterdame ja joonistame. Jagame lapsevanematele teadmisi laste lugema suunamisest ja aitame valida eakohaseid raamatuid.

Lisaks saab keskuse külastaja laenutada meelepärast lugemist meie raamatukogust, pidada siin sünnipäevi ja jõulupidusid ning uudistada vahvaid illustratsiooninäituseid Eesti ja maailma tippillustraatoritelt.

Huvitavat tegevust jätkub kõigile!

 

Aadress

Meie aadress:

Pikk 73 Tallinn

GPS:

59.4423113, 24.7488639

Telefon:
E-mail:
Võta ühendust