Kumu kunstimuuseumi vaheldusrikkast näitusteprogrammist ning tihedast publikuürituste kavast leiab igaüks enda jaoks huvipakkuva sündmuse. Ootame külla nii lapsi kui täiskasvanuid – üksi või kaaslastega, pere- või sõpruskonnaga, lasteaia-, kooli- või turismigrupiga. Kumu mitmekülgne ürituste, programmide, kursuste ja ekskursioonide kava pakub harivat ja põnevat meelelahutust igale eagrupile.

Perehommikud

Kaks korda kuus toimuv Kumu kunstimuuseumi sari 4–8-aastastele lastele, kus Kumu tunnijuht ootab lapsi koos nende vanematega elava kunsti keskele. Igas kalendrikuus tehakse põgusalt tutvust ühe uue näitusega Kumus ja leitakse üles seal peidus olevad lood. Lisaks saavad lapsed võimaluse katsetada ka põnevaid loovtöid ateljeedes.
Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta
http://kumu.ekm.ee/mida-kumus-teha/publikuprogrammid/kumu-perehommikud/

Väikelastehommikud

Iga kuu toimuvad Kumu kunstimuuseumis väikelastehommikud, mis on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad.
Väikelastele tasuta, täiskasvanutele muuseumipiletiga.
http://kumu.ekm.ee/vaikelastehommikud-tasapisi/

NB! Tutvu ka „Tasapisi“ tegevuskaartide komplektiga, mida saab laenutada Kumu infolauast või osta muuseumipoest (hind 8 €). Tegevuskaardid, mille kujundajaks on tuntud lasteraamatute illustraator Ulla Saar, annavad juhiseid, kuidas koos lapsega erinevaid teoseid vaadata ja mänguliselt kunstimuuseumis aega veeta.

Muuseumitunnid lasteaedadele ja koolidele

Muuseumitunnid Kumus on kindlale stsenaariumile rajatud interaktiivsete tundide sarjad, üksikud temaatilised muuseumitunnid või erinevad suuremad kunstiprojektid lasteaedadele ja koolidele. Tunnid toimuvad nii muuseumipoolsel juhendamisel kui iseseisvalt. Tavaliselt kaasneb muuseumitunniga ka loovtöö osa. Tunnid toimuvad nii kunstisaalides kui ateljeedes. Õpperuumid ja ateljeed on varustatud kõige vajalikuga loominguliseks tegevuseks ning kõiki muuseumitunde juhendavad muuseumipedagoogid või selleks koolitatud inimesed.
http://kumu.ekm.ee/mida-kumus-teha/muuseumitunnid/

Laste- ja noortelaagrid

Laste- ja noortelaagrid pakuvad kaasahaaravaid huvitegevusi, kujutlusvõime kasutamist loomingulistes tegevustes ja põnevaid (aja)rännakuid. Laagrites osaledes saab uusi ja lahedaid sõpru, omandada väärtuslikke teadmisi, kasulikke oskusi, inspireerivaid nippe ja lasta loovusel lennata.

https://kumu.ekm.ee/laste-ja-noorte-laagrid/

Tutvu kõikide Eesti Kunstimuuseumi laagritega: https://kunstimuuseum.ekm.ee/eesti-kunstimuuseumi-laagrid/

Sünnipäevad

Kumu pakub erilisi ja meeldejäävaid sünnipäevaprogramme igas vanuses sünnipäevalastele. Näitusesaalides ja kunstiateljees toimuval lõbusalt harival sünnipäeval saab nii ise kunsti teha kui kunstiteemalisi mänge mängida. Vaatamiseks, aruteludeks ja mängudeks valitakse kunstiteosed, mis sobivad sünnipäevalapse vanusega kõige paremini.
https://kumu.ekm.ee/tellitavad-tootoad-elamusprogrammid-sunnipaevad/

Kunstistuudiod

Kumu pakub kord nädalas toimuvaid kunstistuudioid lastele ja noortele. Kunst annab võimaluse mõelda ja rääkida elust, õpetab tunnetama, mõtlema ja looma. Täiskasvanu roll selles protsessis on võimaldada aeg, koht ja tegevus, et lapsed saaksid loomingu abil maailma mõista. Kunstistuudio eesmärk on pakkuda kunstiõpet ja arendada loovust ainulaadses paigas – Kumu muuseumikeskkonnas.
http://kumu.ekm.ee/mida-kumus-teha/laste-kunstistuudiod/

Noorteklubi

Juba mõnda aega tegutseb Kumu kunstimuuseum vahetus dialoogis noortega. Vastava sihiga loodi 2015. aasta kevadel Kumu noorteklubi, mille liikmed planeerivad üritusi nii oma eakaaslastele kui ka laiemale publikule. Sooviks on pakkuda programmis olevatele näitustele uudset lähenemist, lisaks põnevaid töötubasid ning arendavat ja lõbusat vaba aja veetmist, muutes muuseumi seeläbi noortele meelepäraseks keskkonnaks. Noortelt noortele! Kumu noorteklubi tegemisi jälgi Facebookis ja Instagramis!
http://kumu.ekm.ee/kumu-noorteklubi/
Video: http://kumu.ekm.ee/kumu-noorteklubi/

Ekskursioonid

Kumu pakub erineva pikkuse ning suunitlusega ekskursioone, mida saavad tellida pered, sõpruskonnad, turismigrupid ja töökollektiivid. Ekskursiooni saab tellida näiteks rõhuga Kumu hittidele, Eesti kunstile või kaasaegsele kunstile:
https://kumu.ekm.ee/ekskursioonid-2/

Elamusprogrammid

Kumus on võimalik tellida mitmeid erinevaid programme, mis kõik on kohandatavad just teile ja teie seltskonna soovidele! Programmid algavad ringkäiguga Kumu näitustel – vastavalt soovile on võimalik keskenduda erinevatele perioodidele – ning sellele järgneb loominguline. Kumu stuudiotes on võimalik elamusprogrammide raames maalida, graafikat trükkida, keraamikat teha ja veel palju erinevaid võimalusi ning kui loovtöö ei tõmba, siis pakutakse mitmeid teisi võimalusi, kuidas seltskonnas üksteisega kunsti kaudu rohkem tuttavaks saada ning meeleolukalt aega veeta!
https://kumu.ekm.ee/tellitavad-tootoad-elamusprogrammid-sunnipaevad/

 

Venekeelsete programmide kohta info Kumu kodulehel: http://kumu.ekm.ee/ru/

Aadress

Meie aadress:

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

GPS:

59.4363474, 24.7968674

Telefon:
E-mail:
Võta ühendust