Mikkeli muuseumi püsiekspositsiooni moodustab Johannes Mikkeli – 20. sajandi teise poole Eesti ühe mitmekülgsema ja laiahaardeliseima kunstikoguja mitmekesise kunstikollektsioon, mis  sisaldab 16.–20. sajandi Lääne-Euroopa, Vene, Hiina ja Eesti kunsti. Muuseumi vahetuvate näituste programm keskendub erakogudele ja kunstikogumisega seotud teemade tutvustamisele.

Muinasjutud Mikkeli muuseumis

Septembrist maini ootab iga kuu viimasel pühapäeval kell 12.00 südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga uues loominguliste programmide sarjas „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“. Muinasjutud aitavad lastel ennast kergemini muuseumikeskkonda sisse elada, avastada enda jaoks palju inspireerivaid vanade meistrite kunstiteoseid ja saada põnevaid elamusi. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse samalt maalt pärit muinasjuttu. Tunni lõpus aitab tekkinud tundeid väljendada ja teadmisi kinnistada põnev loovtöö. Ainulaadne võimalus muinasjutuliseks rändamiseks imelisse kunstimaailma. Muinasjutud Mikkeli muuseumis ei lõpe kunagi …
Muinasjutuvestja: Andrus Roos
http://mikkelimuuseum.ekm.ee/muinasjutud-mikkeli-muuseumis/

Muuseumitunnid

Johannes Mikkeli isiku ning tema mitmekesise kunstikogu paremaks avastamiseks pakume temaatilisi muuseumitunde erinevatele vanuse- ja huvigruppidele.

Muuseumitunnid Mikkeli muuseumi püsiekspositsioonis ja vahetuvatel näitustel on heaks täienduseks õppetööle koolis. Need on rajatud kindlale stsenaariumile, on interaktiivsed ning sisaldavad saadud teadmisi kinnistavat ning kunsti loomis- ja avastamisrõõmu pakkuvat loovtööd. Muuseumitunnid on koostatud toetamaks riiklikku õppekava.
http://mikkelimuuseum.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/muuseumitunnid/

Ekskursioonid

Mikkeli muuseumi püsiekspositsiooni ja vahetuvate näitustega põhjalikumaks tutvumiseks on võimalik tellida giidiga ekskursioone.
http://mikkelimuuseum.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/ekskursioonid/

Venekeelsete programmide kohta info kodulehel: http://mikkelimuuseum.ekm.ee/ru/

Tutvu kõikide Eesti Kunstimuuseumi laagritega: https://kunstimuuseum.ekm.ee/eesti-kunstimuuseumi-laagrid/

Aadress

Meie aadress:

Weizenbergi 28, Tallinn

GPS:

59.4374942, 24.7913723

Telefon:
E-mail:
Võta ühendust