Tule vaatama ja avastama kõige olulisemat ja suuremat vanema kirikukunsti kogu Eestis! Niguliste muuseum asub endises kirikuhoones ja annab ülevaate keskaegsest kirikukunstist ja -arhitektuurist. Muuseumi tähtteosteks on hiliskeskaegsete meistrite Bernt Notke „Surmatants” ja Hermen Rode töökojas valminud suurejooneline peaaltari retaabel.

Pakume ekskursioone ja interaktiivseid haridusprogramme. Lisaks toimuvad loengusarjad ning juba traditsiooniks saanud nigulapäeva ekskursioonid pere suurematele. Muusikalist sära lisavad iganädalased laupäeval ja pühapäeval toimuvad orelipooltunnid.

Lastelaagrid

Öölaager „Öö muumiaga“
Niguliste muuseumi ja Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ühine öölaager

8–12aastastele lastele

Niguliste muuseumi öölaagris avastatakse Niguliste muuseumi salakäike, Suurgildi hoone varjatud kambreid ja teisi vanalinna varjatud saladusi. Tallinna vanalinn varjab palju põnevaid lugusid. Siin on kurat pulmi pidanud, hertsogi muumia ringi kõndinud ja mitmed armastajad pimeduse varjus kohtunud. Need ja teisedki lood on aga nii põnevad, et neid saab jutustada ainult öösel.
https://nigulistemuuseum.ekm.ee/oolaager-oo-muumiaga/

Linnalaager „8 ühe hoobiga“ (osalevad kaheksa Tallinna vanalinna muuseumi)

7–9aastastele lastele

Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. See on hea võimalus osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga.
https://nigulistemuuseum.ekm.ee/laager-kaheksa-uhe-hoobiga/

Jõulud ja meeldejääv jõulupidu Nigulistes

Niguliste muuseumis on jõuluperioodil eriti maagiline tunne. Pidulikkust ja pühademeeleolu loob väärikas keskaegne kirikuhoone uhkete kunstiteostega ning siin asub linna kõige uhkem kuusk.

Asutused ja sõpruskonna on oodatud Nigulistesse erilisele jõuluüritusele.

Toreda jõulupeo pidamise võimalust pakub muuseum ka laste gruppidele.

https://nigulistemuuseum.ekm.ee/joulud-nigulistes/

Tutvu kõikide Eesti Kunstimuuseumi laagritega: https://kunstimuuseum.ekm.ee/eesti-kunstimuuseumi-laagrid/

Nigulapäeva tähistamine

  1. mail ja 6. detsembril tähistab Niguliste muuseum nigulapäeva. Niguliste kirik on pühitsetud pühale Nikolausele, kes oli laste, noorte tütarlaste, meresõitjate ja kaupmeeste kaitsepühak. Nigulapäeva puhul avab muuseum külastajatele vaatamiseks kiriku suurejoonelise peaaltari rentaabli ning näha saab tavaliselt peidus olevad kallihinnalistes rüüdes 15. sajandil valmistatud pühakuskulptuure. Toimuvad ekskursioonid, mis tutvutavad muuseumi kaunist keskaegset altarit ja pühakutega seotud legende. Õhtul aga saab nautida keskaegset muusikat.

https://nigulistemuuseum.ekm.ee

Elamuslikud õppepäevad koolidele:

Koolipäev „Puust ja punaseks“

4. klassidele ja 5. klassidele

„Puust ja punaseks“ on Tallinna vanalinna seitsme muuseumi ja keskuse ühine koostööprojekt. Koolipäeva eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul omandada teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallast või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

https://nigulistemuuseum.ekm.ee/koolipaev-puust-ja-punaseks/

Ajarännak „Keskaja kool. 1518“

Põhikoolile

Koolipäev 1581. aastal Niguliste muuseumis, kus kõik osalejad saavad selga sobivad kostüümid ja osalevad keskaja koolipäeva õppeainete tundudes. Koolipäev algab piduliku protsessiooni ja koolidirektori manitsuskõnega.

https://nigulistemuuseum.ekm.ee/ajarannak-keskaja-kool/

Elamuslik haridusprogramm „Keskaegne linn – kaupmehed, kõrts ja kirik“
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones ja Niguliste muuseumis

Alates 5. Klassist

Keskaegset kaubandust ja kirikuelu tutvustav tund sisaldab haridusprogrammi Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones ja Niguliste muuseumis ning toitlustust Tallinna Raekoja all asuvas kõrtsis III Draakon.

https://nigulistemuuseum.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/muuseumitunnid/elamuslik-haridusprogramm-keskaegne-linn-kaupmehed-korts-ja-kirik-eesti-ajaloomuuseumi-suurgildi-hoones-ja-niguliste-muuseumis/

Muuseumitunnid

Niguliste muuseumi haridusprogrammides saavad kõikide kooliastmete õpilased tutvuda keskaegse kirikuarhitektuuri, eluolu, ametite ja ühiskonnakorraldusega ja ning sooritada põnevaid avastusretki avaras kirikuruumis ning salakäikudes ja kambrites.

https://nigulistemuuseum.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/muuseumitunnid/

Ekskursioonid

Niguliste muuseum pakub oma külastajale üldekskursioone, mis tutvustavad meie väljapanekut ning Niguliste kiriku ajalugu. Soovijad saavad tellida ka temaatilisi ekskursioone ning eraldi ekskursiooni Hõbedakambrisse.

https://nigulistemuuseum.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/ekskursioonid/

Orelipooltund

Niguliste muuseumi organisti Andres Uibo algatusel toimuvad alates 1990. aasta sügisest igal laupäeval ja pühapäeval algusega kell 16.00 traditsioonilised orelipooltunnid. Klassikalist ja kaasaegset orelimuusikat esitavad Niguliste muuseumi organistid Andres Uibo ja Tiit Kiik.

https://nigulistemuuseum.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/orelipooltund/

Kontserdid:

https://nigulistemuuseum.ekm.ee/kulastajale/kalender/?event=23&location=0&d=&m=&q=

Aadress

Meie aadress:

Niguliste 3, Tallinn

GPS:

59.4358761, 24.7426935

Telefon:
Võta ühendust