Tartu loodusmajas tegutseb keskkonnahariduskeskus, kes innustab inimesi märkama ja väärtustama loodust enda ümber ning käituma keskkonnasõbralikult. Oleme killuke loodust otse Tartu linnasüdames, mis pakub rahulikku hingamist, põnevat ja harivat ajaveetmist nii lastele kui täiskasvanutele. Loodusmajas tegutseb laste huvikool, pakume õppeprogramme lasteaedadele ja koolidele, viime läbi keskkonnaalaseid koolitusi ja projekte. Lisaks rendime oma ruume välja ka koolitusteks, konverentsideks ja pidudeks. Iganädalaselt toimuvad nii suurtele kui väikestelemõeldud loodushariduslikud üritused – loodusfilmiõhtud, aruteluõhtud, õpitoad, teemapäevad, lastelaagrid, jne.

Peredele mõeldes toimuvad iga aasta esimeses pooles ka igakuised perehommikud, mis õpetavad nii lastele kui täiskasvanutele nippe keskkonnasäästlikumaks eluks. Sündmustel on omavahel ühendatud praktilised töötoad, informatiivsed ettekanded ja vestlusring.

Koos perega lõbutsemiseks pakub loodusmaja ka põnevaid ja harivad sünnipäevaprogramme lastele vanuses 4-16 aastat. Sünnipäeva jooksul saab koos juhendajaga mängida, loodusmaja saladusi avastada, meisterdada, katseid teha ning meie talveaia ja loomatoa elanikega sõbrustada.

Oleme avatud ka tavakülastajale – väikese summa eest pileti lunastades, saab vaadata rohelist ja lopsakat talveaeda, vahelduvaid loodusteemalisi ja laste huvikooli näitusi ning eelneval kokkuleppel juhendajaga ka loomatuba. Tutvuda saab veel maja endaga, mis on ehitatud keskkonnasäästlikke ehitusmaterjale ja tehnoloogiaid kasutades. Maja ümber laiub liigirikas avar park, kus külastaja leiab erinevaid õpperadu, suure koprapesa ja saarma liuraja, lille- ja toidupeenraid, veesilma ja laste mängunurki koos liivakastide, turnimispakkude ja kiikudega.

 

Aadress

Meie aadress:

Lille 10 Tartu

GPS:

58.3743499, 26.7269958

Telefon:
E-mail:
Võta ühendust