Tallinna kesklinnast, mööda Tartu mnt, kõigest 15 minuti sõidu kaugusel, Pirita jõe ääres asub Viikingite küla. Seal pakutakse külastajatele kehakinnitust, vaatamisväärsusi, elamus-majutust ja erinevaid vaba aja veetmise võimalusi, mis on inspireeritud 8.-11 sajandi viikingikultuurist Eestis.

Viikingite Küla pakub aastaringselt nii aktiivset, kui ka rahulikumat äraolemist noortele ja vanadele, sõpradele ja kolleegidele, väiksematele ja suurematele gruppidele nii lühemaks kui pikemaks ajaks.

Tahad kinnitada keha, siis tule ja külasta Viikingite Küla trahterit, kus praed on väga maitsvad ja nii suured, et ka tõsistel sõdalastel on tükk tegemist, et Thori mitte solvata. Kui on tahtmist ja aega, siis püüa oma toit trahteri kõrval asuvast kalatiigist ning lase kinnipüütud uimeline enda jaoks kas grillida või suitsutada.

Vaba aja veetmiseks on võimalusi rohkelt. Enne või pärast kehakinnitamist soovitame erinevate vaatamisväärsustega külas tutvuda. Need asuvad küla erinevates nurkades ja nende üles leidmine on juba omaette elamus.

Siin saab õppida ja jälgida asjatundjate juhendamisel muistset relvakasutamist, tantse, laule ja mänge, kuulata või vaadata esitlust Eesti viikingiajast, punuda endale loitsupaela või sõita viikingilaevaga aardejahile. Külasse rajatud püstpalklinnuses on võimalus lasta vibu, visata kirvest ja oda. Eriti südikatel on võimalus üksteiselt viikingite kombel mõõtu võtta ja pidada linnuse vallutamise lahinguid, kuhu on kaasatud ka kiviheitemasinad ja taraan.

Kõige olulisem on Viikingite küla mänguväljak – see on täiesti omanäoline. Seal on vahvad mängulinnused, kivitõmbamise mehhanism, viikingi laev “ tormis“, nõiamaja, palgitõstja, liivakast, kiigud ja palju muud huvitavat, kus lapsed saavad möllata ja ronida. Samuti on olemas katusealune, kus saab istuda ja soovi korral saab seda kasutada sünnipäeva või mõne muu tähtpäeva pidamiseks.

Oleme avatud iga päev, ning eraldi sissepääsutasu ei ole 🙂

Oleme avatud iga päev 11.00 – 22.00
1. oktoobrist – 15. aprillini avatud P-N 11-21, R-L 11-22

Aadress

Meie aadress:

Saula küla, Kose vald, 75117 Harjumaa

GPS:

59.2226090428, 25.0321179846

Võta ühendust