Kuhu minna beebiga?

Kuhu minna beebiga?
Head ideed Kuhu minna Väikelapsed

Pisikeste beebidega kodus olemine nõuab vaprust ja püsivust ning kuigi pea kõik emad saavad varem või hiljem aru, et kodus on lastega olla kõige lihtsam, on siiski vaja vahepeal end tuulutada ja akusid laadida. Ning kindlasti on ka mõned beebid väga uudishimulikud ning tahavad varakult maailma uurida.

Kuhu siis beebidega minna?

Kui tahta ennast rõõmustada, siis lühiajaliseks puhkuseks on väga head sellised terrassiga kohvikud-restoranid, kuhu saab lapsevankriga ligi ning kus on võimalus magavat last hoovi magama jätta. Õues ei tundu ka lapse nutt nii vali ja veidi suurema beebi saab soovi korral kuskile murulapile pikutama/käputama panna. Mähkmevahetust võib teha suveperioodil ka vankris. Sügise saabudes on hea mõte valida selline koht, kuhu on võimalik vanker magava imikuga akna taha jätta ning kus on suurem WC, et saaks vajadusel lapsel mähkmeid vahetada. Kõik meie lehel toodud söögikohad on mängunurgaga ning seetõttu kindlasti keskmisest lastesõbralikumad.

Julgemad emad saavad külastada beebikinosid. Vaata SIIT, kus beebiseansse korraldatakse. Seda võimalust tuleb katsetada, sest hääl on kinos siiski suhteliselt vali ja mõned lapsed seal rahulikult ei ole nõus olema. Kui aga laps õndsalt magab, on emadel võimalik ühe silmaga filmi vaadata, olemas on mähkimislauad ja lapsevanemad saavad omavahel ka veidi sotsialiseeruda.

Lastega on võimalik minna ka ujuma. Veekeskustest tuleks valida sellised, kus on õhk võimalikult soe. Spetsiaalselt beebidele mõeldud basseinid on eriti meeldivad – päris pisikestega on võimalik käia Pelgulinna Perekeskuses või spetsiaalsetes ujutamise-kohtades (seal ema või ujutaja ise vette ei lähe). Ujulas pesemine ja riietamine on paras kunst – abiks on mõnes kohas olemasolevad söögitoolid ja lastevannid, kuhu selleks ajaks laps panna kui ennast pesta-riietada. Kui ujuma minna terve perega, on lihtsam toimetada sellises kohas, kus riietusruum on ühine (kabiinidega on näiteks Keilas), samuti on enne äraminekut kaval jätta laps korraks isaga basseini ning kõigepealt ennast ära pesta ning olenevalt kohast on hoopis variant pesta laps üheskoos sauna kõrval olevate avalike duššide all. Kui abivahendeid ja abilisi käepärast pole, aitab palju ka mitmekordse saunalinaga kaetud turvahäll, kuhu beebi ajutiselt toetada. Pikema spa-päeva puhul võiks kaaluda isegi vankrirataste puhastamist ning vankri basseiniruumi viimist – miks mitte lasta lapsel vahepeal veidi tukastada ning ise samal ajal veemõnusid nautida.

Muudest spordivõimalustest on ilmselt hakkajad emad ka endale sobilikud variandid leidnud – turvahällis lapsega käiakse spordisaalides, kandelinas lapsega matkamas, juba istuva lapsega saab rattaga sõitmas käia.

Mängutubadesse väikse beebiga minnes on väga oluline jälgida puhtuse taset, samuti on osad mängutoad (ka mõned restoranide mängutoad) väga umbsed, mis väikese beebi enesetunde halvaks muudavad. Mängutoad, kuhu saab natukeseks mängima minna, on loetletud SIIN. Väga heaks meelelahutuseks on mängutubade poolt korraldatavad beebihommikud – Tallinnas tasub näiteks jälgida mängutubade Hopp!, Mikko mängutuba, Laura’s Kitchen ja Bibi Mängumaa uudiseid. Sellisel puhul ei ole mängumaal tavaliselt suuremaid lapsi ning meeleolu on rahulikum.

Kultuurihuvilised lapsevanemad võivad viia oma lapsed varakult ka teatrisse ja kontserdile. Beebidele sobilikku nö “lasteooperit” korraldab Estonia teater. Tegemist on toreda muusikalise üritusega, kus lapsed saavad vabalt liikuda maha pandud kireval tegelustekil. Teatrikülastusi ei ole vast enne lapse aastaseks saamist mõtet korraldada ning ka siis tuleks kindlasti jälgida, et etendus sobilik oleks (eelkõige on oluline etenduse pikkus, mis ei tohiks olla pikem kui 20-30 minutit).

Üheks variandiks oma argipäevadesse vahelduse toomiseks on minna mõnda loomaaeda. Ka raamatukogus saab beebiga korraks ära käidud ning miks mitte võtta suund mõnda huvitavasse muuseumisse. Kõige lastesõbralikumad neist on lastemuuseumid Miiamilla Kadriorus ja Miiamilla Kalamajas, aga imikuga tuleb vist valida pigem selline muuseum, mis endale huvi pakub, muidu pole kummalgi sellest käigust suurt rõõmu.

Ning loomulikult viivad pea kõik emad ühel hetkel oma lapsed mänguväljakutele, kus lapsed saavad algul vankris magada, veidi kasvades peagi ka kiikuda ja hiljem ronima hakata, emad aga pargipingil üksteisega lobiseda.