Kääpa on väike küla Jõgevamaal, aga kui hakata rohkem uurima, on siin peidus vägagi suured aarded. Kõige suurem neist on ilmselt mõõk Kääpa jões, mis meie rahvuseepose kangelasel Kalevipojal jalad alt lõikas ja mis legendi järgi siiani uut kangelast ootab, et taas jõest välja tulla. Just nimelt selle legendi auks on Kääpale loodud Kalevipoja Koda koos muuseumi, seikluspargi ja mänguhooviga. 2020.a. suvel avasime muuseumi taas peale põhjalikku renoveerimist. Kogu ekspositsioon on üles ehitatud nii, et kõik vanusegrupid olenemata eelnevatest teadmistest lahkuvad meie juurest elamuse võrra rikkamana. Igaüks saab muuseumist just seda, mis teda huvitab. Ekspositsioon sisaldab ajalugu, kunsti, pärimust, näidendit, filmi, joonistamist, geograafiat, loodust, füüsikat, lugemist, kuulamist ja ka kehalist treeningut, kui keegi soovib näiteks hobuse seljas mööda maja ratsutada või virtuaalmaailmas Kalevipojana põrgust välja seigelda. Muuseumis on olemas ka suveniiride lett ja kohapeal saame pakkuda kohvijooke, teed, kakaod ja näkse. Ettetellimisel saame ka toitlustust pakkuda.

Lisaks muuseumi peamajale on õuealal olemas koduloonäitus, mis on paigutatud kahte palkhoonesse. Ja et ikka terveks päevaks tegevust jätkuks, on meil olemas väga suur mänguhoov, kus on Kalevipoja lapsepõlve mänguasjad ka teile mängimiseks välja pandud – mõõk, kirves, saag, vokk, ämber, regi, kangasteljed, lingud jne. Ja et asja veel põnevamaks teha, oleme metsa sisse ära peitnud Kalevipoja seikluspargi, kus on lausa kaks rada. Madalrada ’Seiklus Kalevipoja jälgedes’ on mõeldud kõigile, kes soovivad turnida ja meeskonnatööd teha. Kel aga pikkust juba 150cm täis, saab minna rännakule maailma otsa – kõrgrada ‘Lennuk’ on selleks just sobiv valik. Trotsides kõiki raskusi ja takistusi, jõuate peale pikki liuglemisi lõpuks koju tagasi.

Seikluspark ja muuseum on juunis, juulis ja augustis avatud 7 päeva nädalas kell 11-18. Seikluspark on muul ajal valmis gruppe vastu võtma ainult ettetellimisel. Muuseum on septembrist maini avatud K-P kell 10-17. Muuseumi ja seikluspargi piletite eest on võimalik maksta muuseumis nii sularahas kui kaardiga. 
 
Lisaks pakume detsembris gruppidele Siili jõulumaa paketti ja lumise talve korral avame ka kelgumäe, tuubiraja ja uisuväljaku. Meie juures saab pidada sünnipäevi, osaleda laternamatkal, orienteeruda, meisterdada jne. 

Aadress

Meie aadress:

Kääpa küla, Saare vald, Jõgeva maakond

GPS:

58.69616630961, 26.847528566687

Telefon:
Võta ühendust