Kuidas me LaitseRallyPargi liikluslinnakus käisime

Kuidas me LaitseRallyPargi liikluslinnakus käisime
Kuhu minna Lastevanemate muljed Liikluslinnakud Teemapargid

Külastasime lastega esmakordselt LaitseRallyparki ja esimene mõte tekkis, et miks me küll seal varem ei ole käinud!  Neile, kes veel sinna sattunud ei ole, jutustan lähemalt, mida seal teha saab ja kuidas meie päev möödus.

Valisime külastuseks reedese päeva ja võtsime suuna kohe hommikupoolikul Laitsesse. Külastajaid oli vähe ja õhkkond rahulik ja meeldiv. Seal on õues päris suur liikluslinnak, kus saab sõita elektriautodega, pedaalkartidega või jalgratastega, võimalik on ka kõndida jalakäijana.

Samuti on väljas väga suur liivakast ja kiiged ning terrassil istumiskohad.

Siseruumides asub mängudemaja, kus saavad lapsed mängida (beebidele on eraldi ala), filme vaadata, mängukonsoolidel sõita. Olemas on ka väikeautode SlotCar autorada ja Xbox. Suured saavad kasutada lisatasu eest rallisimulaatorit. Sees  asub veel sünnipäevaruum ja on võimalus kohvi-jäätist-snäkki osta.

Lastele tehti lühike liiklusõpetus ja nad said kohe elektriautod valida ning sõitma minna. Liikluslinnakus toimub elektriautodel sõitmine selliselt, et pool tundi võib sõita ja igal täistunnil autod puhkavad pool tundi.  See on hästi välja mõeldud, sest selliselt tegelevad lapsed vaheldumisi erinevate tegevustega ja ei tüdine nii kiiresti ära.  Alguses jäi mulje, et autosid on väga vähe, aga niipea kui lapsi juurde tuli, toodi koheselt ka autosid juurde ning keegi ei jäänud ilma ega pidanud ootama. Autod ei ole väga kiired, ent arvestades linnaku suurust ja keerukust, on see ilmselt praktiline. Kui seniste liikluslinnakute külastuste jooksul olen korduvalt pidanud appi tõttama autot otseks tõstma, siis sel korral ei pidanud ma kordagi sekkuma.

 

Kui elektriautode paus tuli, lubati sõita liikluslinnakus jalgrataste või pedaalkartidega, mis laste seas üllatavalt populaarseks osutusid. Jalgrattaid oli erinevas suuruses ja võimalik oli ka abiratastega ratast valida.

Vahepeal käisime muidugi ka sees ja tüdrukud nautisid väga mängutoas mängimist. Pole ammu kohanud nii hästi sisustatud mängutuba!

Väga tahtsid lapsed mängida ka mängukonsoolidel, aga pedaalid asuvad kahjuks nii kaugel, et minu kuuene pidi roolima täitsa seliliasendis. Lahendasime olukorra selliselt, et vajutasin ise gaasi, laps tuli sülle ja tegeles roolimisega.

Kiidan väga keskuse puhtust, kõik oli tõesti väga heas korras. Samuti meeldis mulle liikluslinnaku ilus haljastus ja tõepärasus ning lahked ja toredad töötajad.

Viibisime seal kokku umbes 5 tundi ja lapsed (vanuses 4 ja 6) oleks tegelikult isegi kauemaks soovinud jääda. Järgmisel korral võtan kindlasti kaasa piisavalt toitu, et rahulikult kogu päeva jaksaks sõita ja mängida. Nimelt ainsa puudusena oskan välja tuua seda, et kohapeal ei ole söögikohta. Eks see annab muidugi ka eelise, et päeva jooksul ei tule üllatavaid suuremaid kulutusi. Ühesõnaga – sinna võib vabalt võtta kaasa korraliku piknikukorvi, olemas on nii muruplats kui ka pingid-lauad, kus einestada.

Lapse päevapilet maksab 15 eurot, täiskasvanu päevapilet 5 eurot.  Rohkem infot vaata SIIT