Kuidas me Seppami talus käisime

Kuidas me Seppami talus käisime
Head ideed Kuhu minna Lastevanemate muljed Loodus Loomaaiad Ratsutamine Sünnipäevad Suuremad lapsed Väikelapsed

Seppami talu on Munalaskme lähistel asuv loomatalu, kuhu saab kokkuleppel külla minna ning lastele loomi ja maaelu tutvustada.

Meie pere käis ilusal hommikupoolikul ja veetsime seal paar mõnusat tundi. Oleksime kauemakski tegevust leidnud, aga peagi oli algamas sünnipäevapidu ning kogu ala oli broneeritud ülejäänud päevaks.

Talu peab noor pere ning suur loomaarmastus paistab kaugele.  Neil on kitsed, lambad, hobused, haned, pardid, kalkunid, kanad, koerad (kolm!), kassid (ka kolm!!!) ning peatselt kolivad sisse ka küülikud. Peaaegu kõik loomad on vabalt lahti suurel elektrikarjusega ümbritsetud maaalal ja on omavahel ning ka külalistega väga sõbralikud. Vaid väliköök ja piknikuala on lammastele-kitsedele-hobustele keelatud.

Kes saabub peente ja valgete kingadega, peab arvestama, et tegemist on maaeluga ja jalad ei pruugi just kõige puhtamad jääda. Samuti saab suure tõenõenäosusega pärast kaasa lapsed, kes on veidi määrdunud, ent selle eest väga õnnelikud. Seppamis saab ronida, jõudu katsuda, tasakaalu harjutada, lõket teha, metsas ringi mütata ning tõeliselt vabadust tunda. Puude vahele on püstitatud väga huvitavad seiklusraja ja jõusaali elemendid. Vahelduseks võib kassi süles hoida, kitsedele ja lammastele leiba sööta, kitse lüpsta, hobustega toimetada ja soovi korral ratsutada. On mitu kohta, kus on võimalik oma kaasavõetud piknikukraami nautida, et lapsed kauem lustida jaksaksid.

Regulaarselt aasta läbi korraldab peremees lastele laupäevaseid metsalaagripäevi, kus ta õpetab erinevaid matka- ja metsatarkuseid, sõlmede tegemist, lõkke tegemist, söögi valmistamist metsas, esmaabivõtteid, noa käsitlemist ja muud olulist, mis tänapäeva lastel millegipärast enamasti keelatud on.

Oleks vaid selliseid kohti rohkem, mis näitaks tänapäeva linna- ja nutiinimestele, mis tegelikult elus huvitav, tore ja vajalik on!

Vt lähemalt SIIT