Lastega teatrisse!

Lastega teatrisse!
Head ideed Kuhu minna Suuremad lapsed Tallinn Tartu Teater Üritused Väikelapsed

Lastele reeglina väga meeldib teatris käia. Eestis on tohutult võimalusi lastega kultuuri nautida:

Nukuteatris on etendusi nii mudilastele, kooliealistele kui ka suurtele. NUKU uus maja on uhke ja põnev, mõned etendused viiakse läbi ka NUKU muuseumis.

Eesti Draamateatris on kavas üks Mika Keräneni etendus, mis on sobilik kooliealistele lastele.

Rahvusooperis Estonia leiab palju põnevat. Isegi päris pisikestele on mõeldud – talveaias korraldatakse beebikontserte, kus põrandal on ilus ja pehme tekk, üritus on lühike ja kaunistatud klassikalisete paladega. Suurematele on mitmeid tuntud muusikale ja ballette, lisaks kaasalöömist võimaldavaid haridusprojekte. 2018 aasta maikuus esilinastub Olav Ehala muusikal “Buratino”.

Teoteater pakub lastele lausa 9 erinevat etendust.

Piip ja Tuut teatris on peale lõbusaid etendusi võimalik nautida pannkoogihommikut ja jääda kohvikusse ning mängunurka aega veetma. Solarise kino laval etendavad Piip ja Tuut aga uut koguperelavastust “Pimedas ja teki all”.

Mustkunstiteatri nimi reedab sealsete etenduste sisu.

Tartus Vanemuises on lastele 9 erinevat etendust sh. “Lotte Unenäomaailmas” , “Sööbik ja Pisik”,  “Pettson ja Findus”, “Lumekuninganna”, “Lapsepõlvebänd” ning lausa 4 uut lavastust – “Naksitrallid”, “Aino ja haldjas”, “Viks ja Koba” ja “Guugelmuugelpunktkomm”.

Tartus on ka veel Teater Must Kast,  kelle etendus Röövel Rumcaijs ka mööda Eestit oktoobris ringi rändab.

Viljandis pakuvad lastele sisukaid hommikuid nii Ugala ( “Vai-vai vaene Vargamäe”, “Võlur Oz”, klounikriminull “Krimka” ja “Lumekuninganna”) kui Viljandi Nukuteater , Rakvere Teatris on kaks lasteetendust (“Timbu-Limbu” ja “Buratino”), Pärnu Endlas mängitakse lastele  “Alice Imedemaal”.

Haapsalus Iloni Imedemaal saab sügisel vaadata “Metsas pole mingeid röövleid”.

Kes aga satub Saaremaale, siis Kuressaare Linnateatris on võimalik vaadata “Kolme põrsa lugu”, “Killu ja Mürakas” või “Rääkivad riided” ning sügishooajal sõidab Kuressaare Linnateater mööda Eestit ringi ja  etendusi on võimalik vaadata ka Keilas, Võrus, Paides, Otepääl, Iisakul, Oisus, Rakveres, Elvas.

Lisaks on Eestis mitmeid ilma kodusaalita teatritruppe, kes ringi rändavad.

Mõnusat teatrihooaega!

Antud ülevaade on koostatud teatrite kodulehtede põhjal 2.oktoobril 2017.