Lastega teatrisse!

Lastele reeglina väga meeldib teatris käia. Eestis on tohutult võimalusi lastega kultuuri nautida:

Nukuteatris on etendusi nii väiksematele kui suurtele. NB! Hetkel on Nunne tänava saal remondis, etendused toimuvad Auna tänaval, Salmes ja mujal.

Eesti Draamateatris on lavastatud kaks Mika Keräneni tükki. Küllap suuremate laste vanemad, kelle lapsed raamatuid armastavad, teavad, millega tegemist on.

Rahvusooperis Estonia leiab palju põnevat. Isegi päris pisikestele on mõeldud – talveaias korraldatakse beebikontserte, kus põrandal on ilus ja pehme tekk, üritus on lühike ja kaunistatud ilusate klassikalisete paladega. Suurematele on mitmeid tuntud muusikale ja ballette, lisaks kaasalöömist võimaldavaid haridusprojekte. Novembris esilinastub uus muusikal “Karlsson katuselt”.

Teoteater pakub mitmeid  etendusi eri vanuses lastele.

Piip ja Tuut teatris on peale lõbusaid etendusi võimalik nautida pannkoogihommikut ja jääda kohvikusse ning mängunurka aega veetma.

Mustkunstiteatri nimi reedab sealsete etenduste sisu.

Tartus Vanemuises on lastele 11 erinevat etendust sh. kaks Lotte muusikali (uue peatselt lavale jõudva etenduse “Lotte Unenäomaailmas” piletid on juba müügil), “Nukitsamees”, “Punamütsike”, “Sööbik ja Pisik”,  “Pettson ja Findus” lisaks veel mitu balletti ja ooperitundi.

Viljandis pakuvad lastele sisukaid hommikuid nii Ugala (“Cipollino seiklused” suurematele ja “Suur Maalritöö” väiksematele) kui Viljandi Nukuteater (üle kümne etenduse), Rakvere Teatris on kolm lasteetendust (“Hansuke ja Greteke”, “Buratino” ja “Lumehelbeke”), Pärnu Endlas kolm etendust (“Peeter Paan” suurematele, “Kaunitar ja koletis” alates 5.a. ja “Põrr…” mudilastele). Kes aga satub Saaremaale, siis Kuressaare Linnateatris on võimalik vaadata “Killu ja Mürakas” või “Rääkivad riided”.

Lisaks on Eestis mitmeid ilma kodusaalita teatritruppe, kes ringi rändavad.

Antud ülevaade on koostatud teatrite kodulehtede põhjal 6.oktoobril 2015.