Talvevaheaja sündmused kunstimuuseumis

Talvevaheaja sündmused kunstimuuseumis
Head ideed Huvitegevus Kuhu minna Muuseumid Suuremad lapsed Tallinn Üritused

Sisukas talvevaheaeg kunstimuuseumis – tegevusi lastele ja noortele.

Talvevaheajal, siis kui jõulud ja uusaastapeod on peetud ning põnevad tubased ja õuemängud mängitud, tasub tulla kunstimuuseumisse, et läbi lõbusate vestluste ja loovtööde kunstiga tutvuda ja loomingulist mõtlemist arendada.

Eesti Kunstimuuseumi filiaalides Adamson-Ericu muuseumis, Kadrioru kunstimuuseumis ja Kumu kunstimuuseumis toimub talvisel koolivaheajal mitmeid põnevaid sündmusi lastele ja noortele. Osaleda saab töötubades, kunstipäeval ja -stuudios, seigelda nutimängus ning koos vanemate või sõpradega ka näitustega tutvuda. Kõik huvilised leiavad endale kindlasti meelepärase tegevuse.

Kadrioru kunstimuuseumis toimub 5. jaanuaril kell 10.00–17.00 laste kunstipäev, millest osa saama on oodatud  7–11aastased lapsed. Venekeelne sündmus toimub 4. jaanuaril. Kunstipäeval uuritakse maalidel ja skulptuuridel kujutatud linde ning vesteldakse sellest, mida linnud on kunstis sümboliseerinud. Nõnda leitakse teostelt põnevaid lugusid. Muinasjutuvestja viib lapsed rändama Taani Kuningriiki ja meenutab ka lugu pardipojast, keda kõik inetuks pidasid. Temaga tuleb juttu armastusest, truudusest ja abivalmidusest ning üheskoos nauditakse pühadeaja rahulikku meeleolu.

Täpsemalt: https://kadriorumuuseum.ekm.ee/syndmus/kunstipaev-kadrioru-kunstimuuseumis/

Vene keeles: https://kadriorumuuseum.ekm.ee/ru/syndmus/kunstipaev-kadrioru-kunstimuuseumis/

Adamson-Ericu muuseumis saavad 8–12aastased lapsed kunstnik Adamson-Ericu loomingust inspireeritud mõtte-, materjali- ja kujundimänge katsetada 4. ja 5. jaanuaril kell 11.00–15.00 toimuvas kunstistuudios „Kunstniku mängud“. Kahepäevases stuudios tehakse loovtöid, tutvutakse Adamson-Ericu loominguga ning külastatakse ka professionaalseid tarbekunstnikke Katariina Gildis. Lisaks saavad lapsed osaleda värskelt valminud Adamson-Ericu muuseumi nutiseikluses „Päikese tagasitoomine“.

Täpsemalt: https://adamson-eric.ekm.ee/syndmus/koolivaheaja-kunstistuudio-kunstniku-mangud/

3. jaanuaril alates kell 12.00 (vaata täpsemat ringkäikude plaani altpoolt) ootavad tunnijuhid „Koolivaheajal Kumusse – metsikud ekspressionistid“ programmi raames 4–12aastaseid lapsi Kumu kunstimuuseumisse, et koos külastada veel viimaseid nädalaid avatud suurnäitust „Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid“. Ringkäigul vaadatakse Saksa kunsti kuulsate meistrite värvikaid töid, tutvutakse värvusõpetuse alustega ning püütakse selgitada, missugused lood on piltidel peidus ning miks on kunstnikud kasutanud jõulist kujundi- ja värvikeelt. Ringkäigule järgneb loovtöö ateljees, kus saab midagi toredat meisterdada.

Kell 13.00–14.30 4–8-aastased* (eesti keeles)

Kell 15.00–16.30 9–12-aastased (eesti keeles)

Kell 14.00‒15.30 9–12-aastased (vene keeles)

Kell 16.00‒17.30 4–8-aastased* (vene keeles programm „Loomade jõulud“)

* Kuni 8-aastaseid lapsi (k.a) ootame osalema koos vanemaga.

Täpsem info:  https://kumu.ekm.ee/syndmus/koolivaheajal-kumusse-metsikud-ekspressionistid/

 

Lisaks tasub vaheajal sammud seada muuseumisse ka lihtsalt niisama, et näitustega tutvuda või töötoas osaleda. Adamson-Ericu muuseumi püsinäitusel saavad väiksed ja suured mängida NUMU nutimänge ning Kadrioru kunstimuuseumi näitusel „Uudistava pilguga. Maneristlik maal Varssavi Rahvusmuuseumist“ on käimas kunstimeemide konkurss. Kumus on veel selle aasta lõpus, 28. detsembril kell 17.00 tulemas töötuba sarjas „Noored Kumus“, kus seekord katsetatakse sügavtrükitehnikat.

 

Täpsemalt: https://adamson-eric.ekm.ee/numu-nutirakendus/

https://www.facebook.com/events/131337734240150/permalink/139006273473296/

https://kumu.ekm.ee/syndmus/noored-kumus-tootuba-ekspressiivne-sugavtrukk/

 

Kunstimuuseumi talvise koolivaheaja sündmustest lastele ja noortele saab ülevaate SIIN.

 

Tegusat vaheaega!