Tartmus ja YliCooli perepäev Tartus

Tartmus ja YliCooli perepäev Tartus
Kuhu minna Tartu Teated Üritused

Tartu kõige lastesõbralikum restoran ja Tartu kunstimuuseum kutsuvad kõiki peresid 13. mail ühisele perepäevale, mis algab Tartmusis ning lõppeb YliCoolis. Päeva jooksul peab pere muuseumis lahendama lustakaid ülesandeid, et lõpuks finišipunktis enda looming maitsva magustoidu vastu vahetada.

Päev algab Tartu Kunstimuuseumi viltuses majas Raekoja platsil, kus ootavad ees lõbusad ülesanded nii pere väiksematele kui ka lapsevanematele. Näiteks saab kehastuda mõneks tegelaseks näitusesaali maalilt või mõelda välja, millisest superkangelasest võiks Tartus abi olla. Perepäev jätkub muuseumist vaid mõnesaja meetri kaugusel kohvik-lounge’s YliCool, kus saab muuseumis joonistatud pildi või tehtud foto ettenäitamisel täiesti tasuta maitsta laste lemmikut Kirjut Koera või Kass Arturit. Või mõlemat! YliCooli suures lastetoas saavad lapsed veel allesjäänud mängulusti ära kasutada ning vanemad endale kosutavat kohvipausi lubada. Ylicooli jõudnud laste joonistustest valmivad hiljem ka postkaardid, mida saata näiteks sugulastele üle Eesti või kinkida sünnipäevakaardiks sõpradele. „Postkaart on nii eriline asi, miks mitte anda väikestele kunstnikele võimalus näha kaardi peal just enda joonistatud pilti,“ selgitab restorani Ylicool peakokk Urpo Reinthal.

Perepäev algab kell 12 ning kestab 17ni. Perepäeval saab osaleda muuseumipiletiga.

Tartmusis on avatud mitmed värsked näitused, uusim neist kogudes leiduvat vene kunsti valikut tutvustav „Aivazovskist Kabakovini. Idanaabrid Tartmusi kogudes“. Kogusid tutvustab põhjalikult ka Tiina Abeli kureeritud näitus „Kehakeeles. Töid Tartu Kunstimuuseumi kogudest“, samuti saab tutvust teha Eesti koomiksikunstiga näitusel „Hall tsoon“. Lisaks on esimesel korrusel avatud kaasaegset vene kunsti tutvustav näitus.

Kohvik-lounge YliCool on Tartus tegutsenud alates 2015. aastast ning jõudis 2016. aastal gastronoomiakonkursil Silverspoon Eesti kolme parima pererestorani sekka. YliCool asub aadressil Ülikooli 8, Tartu.

Lisainfo:

Piia Õunpuu

Tartmusi kommunikatsioonispetsialist

piia@tartmus.ee

58817802