Vahva päev Maarjamäel!

Vahva päev Maarjamäel!
Head ideed Kuhu minna Lastevanemate muljed Muuseumid Suuremad lapsed Tallinn Väikelapsed

Kes ei ole veel oma samme Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi seadnud, siis väga soovitame!

Vastrenoveeritud lossihoones on väga huvitav ja põhjalik püsinäitus Eesti ajaloost. Teekond viib läbi erinevate ajastute ja väljapanek on interaktiivne ja pilkupüüdev.  Päris kindlasti peaks seda uurima kõik koolilapsed ja täiskasvanud, aga ka eelkooliealised uudistavad suure rõõmuga.

Kui väiksemad külalised päris näitusest ära tüdinevad, saab nendega külastada Laste Vabariiki. Tegemist on suure ja väga huvitava mängutoaga muuseumi allkorrusel, kus need, kes juba lugeda oskavad, saavad osaleda mänguliselt riigivalitsemisega seotud teemadel.  Väiksemad aga naudivad liumäge, ronimisvõimalusi ja riigimänge teisel tasandil (loe: ei saa aru, mida teevad, aga osa võtavad julgesti). Lastel on seal avastamist kindlasti mitmeks tunniks. Lossis on ka restoran, kus kiirel pealevaatamisel saavad lapsed täitsa tavapärase hinnaga lastetoitude vahel valida.

Samas kompleksis on ka Filmimuuseum.  Ka seal on võimalik vahepeal keha kinnitada, kuna olemas on väike kohvik (saab pirukaid, salatit, kooke, kohvi jms). Filmimuuseumis leiavad lapsed palju tegevust ja üks atraktiivsematest tegevustest on ilmselt “filmi sisse minek”, kus saab valida väikse filmijupi ning kaamera ees seistes lisatakse see originaalfilmile. Tulemuse saab saata endale e-mailile.

Õues on ilusas sisehoovis tavapärasest veidi erinev tore mänguala, kus väiksemad muuseumikülalised saavad joosta, ronida ja hüpata ning kui perel veel jõudu jätkub, võib läbi põigata ka kolmandalt näituselt. Nimelt tallihoones on väljapanek Eesti levimuusika ajaloost.

Muuseumisse saab osta nii komplekspiletit, mis tagab sissepääsu kõikidesse hoonetesse kui ka eraldi vaid ühte muuseumisse.