Kokkamisklubi Kalamajas

Kokkamisklubi Kalamajas
Huvitegevus Kokakoolid Lastevanemate muljed Tallinn

Lisame ühe lapsevanema muljed:

Facebooki vahendusel jõudis minuni septembris 2018 teade laste kokaklubist kodukandis. Ma poleks uskunud, et mu laps tahab ja jaksab veel pärast pikka pikka teisipäevast koolipäeva (kl 8.00-17.00) kokkama minna… aga teel koolist koju küsisin möödaminnes poisilt: „Vaata, siin majas hakkab kohe kokaklubi lastele. Tahad minna?“ Vastus oli kiire „Jah“. „See on selline klubi, kuhu emmed kaasa ei tule… nii et tahad minna, jah?“ „Jaa!“ – nii see algas. Nüüdseks on laps juba 3 korda kokaklubis käinud ja alati ootab juba järgmist korda.

Kodus on meil kööginurk tilluke, sestap ei kokka me just kuigi palju koos. Nüüd on poisil võimalus kord kuus koos teiste lastega tervislikult kokata.

Lapsed jagatakse 4 gruppi, iga grupp valmistab üht toitu. Tunni lõpus aga maitsevad kõik osalejad kõiki roogasid. Lapsevanemad, kes veidi varem kohale jõuavad, saavad samuti igast roast proovida.

Mina soovitaksin seda kokaklubi küll kõigile Kalamaja lastele, kel söögitegemise vastu huvi olemas. Eriti mugav on Vana-Kalamaja tänava piirkonna rahva jaoks – ei mingit liikluses seiklemist, väike jalutuskäik ja kohal!
Toidud, mida lapsed valmistavad, on tervislikud. Hea, kui lapsed õpivad seda juba varakult, sest multifilme vaadates võib jääda mulje, nagu peale pizza, hot-dogi, burksi ja küpsiste muud söögivarianti polegi.

Kohtumiseni Vürtsis! 🙂

Vaata lähemalt: https://kuhuminnalastega.ee/item/rahvatervise-akadeemia-tallinnas/