Kuidas me loodusmuuseumis sünnipäeva pidasime

Kuidas me loodusmuuseumis sünnipäeva pidasime
Head ideed Lastevanemate muljed Loodus Muuseumid Sünnipäevad Tallinn

Seitsmeaastase poisi ema kirjutab:

Jaanuaris oli Hugo 7. aastane sünnipäev ning see aasta oli soov teha pisut teistmoodi sünnipäev Hugole kui varasemalt. Kuna häid mõtteid polnud, siis lõin lihtsalt otsingusse laste sünnipäevad ja leidsime sellise ägeda koha sünnipäeva pidamiseks nagu Eesti Loodusmuuseum. Hugo on suur loomade ja putukate fänn ning mul polnud aimugi, et muuseumis saab ka laste või enda sünnipäeva pidada. Kodulehelt erinevate võimalike pakettide kirjeldus vaadates oli veelgi raskem valida, sest oleks kohe mitut soovinud! Kirjutasin ja pidasin nõu, ning siis jäime „magus metsalooma sünnipäev“ juurde.
Muuseumist sain teada, et sünnipäevi saab pidada iga päev kl 10.00-20.00, kuigi muuseum on lahti kodulehe järgi vaid kl 17.00ni. Meie valik oli nädala sees reedel kl 18.00-20.00 pidada sünnipäeva. Nii et saime lausa terve 3 korruselise vanalinna maja vaid enda käsutusse sünnipäeva ajaks.

Sünnipäev oli tavalisest mängutoast nii mõneski mõttes erinev: kõigepealt tegid lapsed shokolaadist loomasid ca 30 minutit juhendajaga. Peale seda läksid lapsed muuseumi erinevatesse saalidesse ja said teadmisi metsaloomadest. Käisin vahepeal piilumas, lausa oli toodud välja eraldi väiksed loomatopised, mida lapsed said katsuda ja silitada. Hugole jättis kõige sügavama mulje siil ja siili teravad okkad. Mõnus oli see, et sünnipäeva ajal sain rahulikult teiste vanematega lobiseda, sest lapsed olid juhendajaga muuseumi avastamas. Nagu tavaliselt, oli ka see kord mul kaasas plaastrid, mida alati muidu lapse sünnipäeval kellelgi on tarvis – seekord ei läinudki vaja☺.Peale laste programmi sõime torti ja siis vaatasime ka virtuaalreaalsuse filmi – see oli tõeline hitt laste seas. No tegelikult mitte vaid laste seas, nii mõnigi vanem vaatas elus esimest korda sellist filmi.

Muuseumis oli väga lahe muidu sünnipäeva pidada, aga aisaks miinuseks võib ilmselt öelda, et eks parkimine on vanalinnas ikka keeruline. Hoovi saime meie küll oma auto panna tasuta, kuid külalised pidid kas kuhugi kaugemale parkima või vanalinna parkimistasuga leppima. Samas eks see Tallinna kesklinna parkimine ongi paljudes kohtades keeruline. Minu jaoks oli üllatav ka see, et juhendaja rääkis, et muuseum muutub koguaeg. Käisin ise viimati 3 aastat tagasi Loodusmuuseumis ja lootsin leida vana armast hüljest eest, aga nüüd oli teisel korrusel hoopis täiesti uus soode saal ning veebruaris pidid ka esimese korruse vallutama nahkhiired. Igatahes soovitan seda kohta tõesti, isegi veel nädal peale sünnipäeva üllatab Hugo mind põnevate eteadmistega, et siil ei joogi piima ja ei söögi seeni ☺

Vaata  Eesti Loodusmuuseumi kohta SIIT