Kuidas me Polli loomaaias käisime

Kuidas me Polli loomaaias käisime
Kuhu minna Lastevanemate muljed Loomaaiad Mänguplatsiga söögikohad

Kahe lapse (3 a. ja 5 a.) ema jagab oma muljeid:

Läksime lastega eelmisel nädalavahetusel Polli loomaaeda. Ilm oli külm ja pakkisime soojad riided kaasa. Kohale jõudes selgus, et oli ikka vähe saanud. Riideid oleks pidanud olema veel rohkem, sest puhus vali tuul, tibutas vihma ja olemine oli õudsalt ebameeldiv. Peale meie oli aga veel hullumeelseid, kes sinna külmetama tulid.

Kuna lastele oli loomaaed juba ära lubatud, siis tagasiteed ei olnud ja astusime edasi. Kassamaja uksel oli silt palvega helistada. Helistasin. Tuli noor poiss, väike jänes süles, ja tegi piletimüügi ilusti ära. Jooksime läbi vihma ja tuule talli, kus oli veidi parem olla ning lapsed asusid küülikuid toitma. Vupsasid õue, korjasid võilillelehti ja siis jooksuga tagasi. Hommikusel ajal oli loomakestel isu veel hea ja nii me seal siis neid poputasime. Hobused olid kaugemal väljas, tallis oli veel vaid üks poni. Korraks piilusime põhjapõtru, metssiga, rebast, kitsekesi ja lambaid. Lisaks nägime jaanalinde, paabulindu ja veel mingeid linde (vist faasanid?). Eelmistest kordadest tean, et lastele meeldib väga ka kohalik kass, aga teda seekord selle hirmsa ilmaga näha kahjuks polnud. Eemal oli lastele peopidamise nurgake pikkade laudadega ja ma mõtlesin õudusega kui sellise ilmaga peaks seal pidu pidama. Ilusa ilmaga ilmselt oleks seal väga tore, olemas on ka väike mänguväljaku moodi plats.

Kui kõigil olid 20 minutiga ninad punased ja külm kontidesse pugenud, meelitasime lapsed ära minema. Perepilet (oli vist 14 või 15 eurot) tundus küll väga kallis sellise lühikese aja eest, aga no kauem enam külmetada ka ei soovinud. Meil oli valmis vaadatud, et lähedal asub Bo Ka pubi. Ilusa ilmaga oleks seal olnud väga väga tore väljas olla, lastele on seal liumägi ja kiiged olid vist ka ja kogu ümbrus oli stiilne ja puhas ja korras. Seekord tahtsime aga ainult sooja saada ning õnneks olid ruumid väga mõnusalt hubased ja soojad. Lastele mängunurka polnud, aga selle eest oli laual puuris üks pisike papagoi! See oli veelgi ägedam kui lastenurk! Lastele pakuti koheselt pliiatseid ja värvimiseks ette nähtud lastemenüüsid, väikeste toidud olid sellised nagu ikka – friikad viineritega jms. Kvaliteet sobis, lapsed sõid ja kiitsid.  Suurtele pakuti mitmeid peenemaid toite, valisime põdraliha burgeri ja forelli (või oli see lõhe?), mis maitsesid keskpäraselt. Teenindus oli kena ja interjöör meeldis väga ning on tore, et lastele sobiliku koha lähedal on ka söögikoht. Siis saab lapsed kasvõi padunäljaseks lasta seal loomapargis ning päästev toidukoht on käeulatuses.