Kuhu lastega Tallinnas minna?

Kuhu lastega Tallinnas minna?
Head ideed Kuhu minna Muuseumid Suuremad lapsed Tallinn Väikelapsed

Anname tallinlastele mõned ideed, kuhu võiks lastega aega veetma minna:

Maarjamäele – seal on imeilusas Maarjamäe lossis Ajaloomuuseum ja kohe kõrval Filmimuuseum, hoovis on mõnus jalutada ja lastel joosta või ronida. Lisaks on Filmimuuseumis väike puhvet ja Ajaloomuuseumis restoran, kus pakutakse ka lastesõbralikke toite. Laupäeviti võib sattuda Ajaloomuuseumi lastehommikule (jälgi kava, lastehommikud ei toimu iga nädal!), pühapäeviti toimuvad Filmimuuseumis filmihommikud lastele, mis annab veidi suuremate laste vanematele hea võimaluse soovi korral uudistada samal ajal näitust.

Kadriorgu – lisaks suurele pargile ja mänguväljakule võiks kaaluda Kadioru kunstimuuseumi, KUMU või Mikkeli muuseumi külastamist. Kadrioru Kunstimuuseumis on sageli ka pereüritused. KUMUs on kohvik, lisaks pakub Kadriorg palju teisi einestamisvõimalusi.

LennusadamasseLennusadamas Eesti Meremuuseumis on tihti perepäevad, ent lastega on seal vahva ka ilma eriüritusteta. Õuealal on ronimisväljak, süüa saab kohvikus Maru. Kohe lähistel on Proto avastustehas, mis pakub tegevust mitmeks tunniks ning samuti on võimalik soovi korral Proto kohvikus süüa.

Vanalinna – avastamist ootavad Eesti Loodusmuuseum, Niguliste muuseum, Adamson-Ericu muuseumAjaloomuuseumi Suurgildi hoone, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Nukuteatrimuuseum ning süüa saab näiteks Noorsooteatri kohvikus. Uudistamist on kindlasti ka Paksus Margareetas, kus toimuvad sageli meisterdamishommikud. Suvisel ajal on avatud Paksu Margareeta katusekohvik.

Kindlasti on elamuseks Teletorni külastamine ning kui tornis kõht läheb tühjaks, siis teadmiseks, et üleval on vaid peenemat sorti restoran, all on suveperioodil tegutsev kohvik.

Artikkel koostatud 1.okt.2020.